село Катеринівка

Історичне походження назви села Катеринівка з'явилось у далекому минулому.  За давніх часів земля, де знаходиться село, належала поміщиці Катерині Барковій.

У 1893 році з села Сичівка Уманського району Черкаської області до околиць села Немовичі переселились 184 сім’ї : Карпенки, Добридні, Столяри, Замороки, Ткачі… Викупили в поміщиці землю й виросло поселення, назване на честь “благодійниці”- визискувачки Катеринівкою.

Катеринівський колгосп “Червона зірка”

який існував до 1950 року.

Бібліотека та клуб знаходились в одній половині маєтку поляка Ромашевського. В іншій частині була розташована школа.

Бібліотекар і завідувач клубу - Чернушенко Євгенія Тарасівна.

Колонія нашого села була організована в листопаді 1947 року як інвалідна колонія № 46 УМВС в Рівненській області в селі Єкатеринівка.

У 1948 році була реорганізована у Єкатеринівську виправно-трудову колонію № 46.

В кінці 1960 року – Єкатеринівська ВТК № 46.

А вже у травні 1969 року перейменована в установу ОР-318/46 УВС Рівненського облвиконкому.

У вересні 2002 року наказом Державного департаменту України з питань покарань № 211 установа перейменована в Катеринівську виправну колонію управління Державного департаменту України.

До 2003 року колонія була суворого режиму утримання засуджених. Згодом була створена ще й дільниця соціальної реабілітації.

Встановлення огорожі на металоскладі

Військова частина. Нині тут розташована дільниця соціальної реабілітації

1969 рік, вул. Рівненська

2017 рік, вул. Рівненська

1969 рік, вул. Ткача

2017 рік, вул. Ткача

Добудова до польської «Бастілії», 1965 рік

1969 рік

Пошта, їдальня, магазин “Колос”, підприємець Оксенюк В.М., 2017 рік

Магазин “Катя” підприємець Скок М. І.

Побудований 2006 року

Медпункт, 2011 рік

Медпункт, 2017 рік

Молитовний будинок, 2017 рік

Катеринівський дитячий садочок, 2017 рік

В минулому, а саме під час звільнення Сарненщини, в цьому приміщенні знаходився військовий госпіталь. Пізніше госпіталь переобладнали на лікувальний заклад – витверезник. А вже з 1964 цей заклад виконує функції дитячого садочка “Дзвіночок”.

З початку виникнення нашого села  у ХVІІІ ст., у нас ніколи не було церкви.  Лише  в 2004 році на день великомучениці Катерини священослужителі з Немович і Зносич освятили будівництво храму.

2005 року розпочинають будівництво православної  церкви Московського патріархату. Виконанням робіт переймався Гаврилюк Григорій  Григорович.

2016 рік

Відкриття спортивної зали, 2012 рік

Довгий час в нашому селі був занедбаний сільський клуб, проте 29 квітня 2012 року погожого недільного дня жителі села зібрались на свято: після реконструкції, в приміщенні осередку культури відкрили спортивну залу. Велика заслуга у цьому - сільського голови - Онищука Володимира Констянтиновича. Уже за короткий термін (два з половиною роки), ми мали в селі спортивну залу і відбудоване приміщення.

У 2013 році село Катеринівка Немовицької сільської ради в районному конкурсі “Краще спортивне село 2012 року” у категорії сіл (до 750 чоловік) отримує нагороду за І місце.

Святкування Дня Перемоги, 1986 рік

Катеринівська ЗОШ – І ступеня

В 2003 році відкрились двері новозбудованої школи для сорока восьми дітей.

3 червня 2015 року в селі Катеринівка Сарненського району Рівненської області активісти "Правого сектору" та бійці 10-го ЗБАТ ДУК ПС разом з частиною громади села знесли памятник Дзерджинському.

"Залізному Феліксу" закинули на шию зашморг, били бетонні ноги кувалдою, металеві опори підрізали автогеном. Через дві години пам'ятник піддався сильному натиску патріотів і впав. Далі його вивезли на бульдозері.

2017 рік

Зупинка, с. Катеринівка