Урядова програма "Доступні ліки"

Шукайте цей знак на аптеках вашого населеного пункту.

Доступні ліки — програма уряду з повної або часткової оплати з бюджету певних лікарських засобів. До цього переліку включено медикаменти від серцево-судинних захворюваньбронхіальної астми та діабету ІІ типу. Ці захворювання спричинюють великий відсоток смертності та інвалідності в Україні та світі. При цьому вони зазвичай добре лікуються амбулаторно.

Ліки від серцево-судинних захворювань

Аміодарон

Аміодарон — синтетичний антиаритмічний препарат ІІІ класу для перорального та парентерального застосування. Аміодарон був уперше синтезований у 1960 році у лабораторії бельгійської компанії «Labaz», але залишається одним із найрозповсюдженіших та найбезпечніших антиаритмічним препаратом. На його долю припадає близько 25% загального призначення антиаритмічних препаратів.

Амлодипін

Амлодипін — синтетичний препарат, що є похідним дигідропіридину, та відноситься до групи блокаторів кальцієвих каналів, для перорального застосування. Амлодипін застосовується при артеріальній гіпертензії та вторинній гіпертензії, стабільній та вазоспастичній (по типу стенокардії Принцметала) стенокардії та хронічній ішемічній хворобі серця.

Атенолол

Бісопролол

Верапаміл

Верапаміл — синтетичний лікарський засіб, що є похідним фенілалкіламіну та відноситься до групи блокаторів кальцієвих каналів, для перорального та парентерального застосування. Він був затверджений FDA у 1982 році для лікування аритмійгіпертонічної хвороби та стенокардії. Верапаміл застосовується для лікування пароксизмальної надшлуночкової тахікардії (крім синдрому WPW), миготливої аритмії та фібриляції передсердь, синусової тахікардії, передсердної екстрасистолії, стенокардії (у тому числі вазоспастичній та постінфарктній), гіпертрофічній кардіоміопатії, гіпертрофічному субаортальному стенозі. Його також використовують у комплексному лікуванні гіпертонічної хвороби.

Гідрохлортіазид

Гідрохлоротіазид — синтетичний лікарський засіб, що відноситься до групи тіазидних діуретиків. Гідрохлоротіазид застосовується для лікування артеріальної гіпертензіїяк самостійний препарат, так і у комбінації з іншими лікарськими засобами, переважно інгібіторами АПФ та інгібіторами рецепторів ангіотензину-ІІ, та у багатьох країнах відноситься до антигіпертензивних препаратів першої лінії. Препарат застосовується також для лікування набрякового синдрому, нецукрового діабету, затримці рідини при ожирінніглаукомі, при ідіопатичній кальціурії та сечокам'яній хворобі (для профілактики утворення кальцієвих каменів). Він уперше синтезований у 1958 році, і вже у 1959 році дві фармацевтичні компанії «Merck» і «Ciba» провели успішні дослідження препарату для його подальшого використання у клінічній практиці.

Дигоксин

Еналаприл

Ізосорбіду динітрат

Карведилол

Карведило́л — синтетичний антигіпертензивний препарат, що відноситься до групи неселективних бета-блокаторів, для перорального застосування. Карведилол уперше синтезований Фріцем Відеманом із компанії «Boehringer Mannheim», та запатентований у США у 1995 році Карведилол застосовують для лікування гіпертонічної хвороби(як самостійне лікування, так і в комбінації з іншими препаратами), стенокардії напруги та серцевої недостатності (у комбінації з дигоксиномінгібіторами АПФ та діуретиками).

Клопідогрель

Клопідогрель — лікарський антитромботичний засіб, антиагрегант. Застосовується для профілактики атеротромбозів (інфаркт міокарда, ішемічний інсульт, тромбоз периферичних артерій) у хворих на атеросклероз. У комбінації з ацетилсаліциловою кислотою — у хворих з гострим коронарним синдромом без підйому сегмента ST (нестабільна стенокардія або інфаркт міокарда без зубця Q).

Метопролол

Метопроло́л — селективний блокатор β1-рецепторів, що застосовується для лікування серцево-судинних хвороб, зокрема артеріальної гіпертензії та серцевої недостатності. Також застосовується для зниження частоти серцевих скорочень при гіпертиреоїдизмі.

Нітрогліцерин

Симвастатин

Спіронолактон

Фуросемід

Ліки від бронхіальної астми

Беклометазон

Беклометазо́н — синтетичний лікарський засіб з групи глюкокортикоїдних гормонів. Препарат застосовується при бронхіальній астмі інгаляційно. При цьому способі введення беклометазону спостерігається менша кількість побічних ефектів, ніж при системному застосуванні глюкокортикоїдів.

Будесонід

Будесонід — синтетичний лікарський засіб з групи глюкокортикоїдних гормонів. Препарат має протизапальну, протинабрякову та протиалергічну дію, яка більш виражена при місцевому застосуванні препарату Будесонід застосовується при бронхіальній астмі інгаляційно.

Сальбутамол

Сальбутамол — синтетичний лікарський засіб, що відноситься до групи селективних бета-2-адреностимуляторів. Він застосовується при бронхіальній астміхронічному обструктивному захворюванні легеньемфіземі легень та інших захворюваннях, що супроводжуються бронхоспазмом, як у дорослих, так і дітей. Найчастіше його використовують інгаляційно, у тому числі в небулайзерах.

Ліки від діабету ІІ типу

Гліклазид

Гліклазид — таблетований цукрознижуючий лікарський засіб класу сульфонамідів для прийому всередину Він застосовують при цукровому діабеті ІІ типу при неефективності дієтотерапії та зниженні маси тіла, а також для профілактики ускладнень цукрового діабету ІІ типу.

Метформін

Метформін — таблетований цукрознижуючий лікарський засіб класу бігуанідів для прийому всередину Цей препарат застосовується для лікування цукрового діабету ІІ типу, особливо у осіб із надлишковою масою тіла та ожирінням, але виключно у осіб із збереженою функцією нирок. Проводяться дослідження по застосуванню метформіну при гестаційному діабеті і синдромі полікістозних яєчників. Ефективність метформіну досліджувалась і при інших захворюваннях, у розвитку яких важливим фактором є резистентність до інсуліну.