Немовицький інклюзивно-ресурсний центр

Наша держава активно впроваджує у життя інклюзивне навчання. На території   Немовицької територіальної громади створений «Інклюзивно-ресурсний центр» Немовицької сільської ради, який готовий до проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки дітей з особливими освітніми потребами.

Фахівцями ІРЦ надаються відповідні рекомендації батькам, вчителям та вихователям, практичним психологам та соціальним педагогам, фахівцям суміжних установ  щодо особливостей організації надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами.

Керівництво та колектив центру запрошують усіх батьків, які мають дітей з особливостями в розвитку для отримання фахової консультації, а також на корекційно-розвиткові заняття усіх дітей, яким необхідна корекція окремих порушень, психолого-педагогічна, логопедична допомога, і особливо тих, хто готується іти до школи.

Немовицький  інклюзивно-ресурсний центр розташований за адресою: с. Тинне,  вул. Садова, 2 Сарненського району Рівненської області.

В центрі працюють такі фахівці:

• вчитель-логопед (функції – формування правильного мовного дихання, почуття  ритму і виразності мовлення. Робота з корекцією звуковимови, удосконалення  фонематичного сприймання і навичок звукового аналізу і синтезу. Робота з корекції складової структури слова, навчання зв’язного мовлення, попередження  порушень письма і читання, знайомство і  засвоєння нових лексико граматичних категорій).
  • практичний психолог (функції – вивчення когнітивної сфери  дитини (визначення рівня сформованості таких пізнавальних процесів як сприймання,мислення, пам’ять, увага, уява) та емоційно вольової сфери (визначення її стійкості, виявлення здатності до вольового зусилля, схильностей до проявів девіантної  поведінки та її причин. Формування комунікативних навичок та емоційного інтелекту, розвиток навичок  емоційної саморегуляції).
  • вчитель-дефектолог (функції – виправлення чи послаблення порушень психофізичного розвитку дитини. Профілактика ускладнень  структури розладу. Створення умов для розвитку дитини з порушенням інтелекту. Цілісне формування особистості дитини. Навчання батьків прийомів організації ігрової та навчальної дільності дитини, окремих корекційних  прийомів та методів).
  • вчитель-реабілітолог (забезпечення психічного та фізичного благополуччя, формування необхідних навичок і вмінь дитини з урахуванням її  індивідуальних  особливостей. Створення умов, за яких реалізуються потреби дітей. Розвиток фізичних  якостей. Зміцнення  та охорона здоров’я дітей).

Статут Немовицького ІРЦ