Щодо оздоровлення та відпочинку дітей!

Дата: 15.04.2024 15:32

Немовицька сільська рада інформує, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 квітня 2024 року № 385 «Деякі питання реалізації експериментального проекту з організації оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, в дитячих оздоровчих таборах державних підприємств «Міжнародний дитячий центр «Артек», «Український дитячий центр «Молода гвардія» і в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей, за принципом «гроші ходять за дитиною», якою було затверджено  Порядок реалізації експериментального проекту щодо надання та оплати послуг з оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей, за принципом «гроші ходять за дитиною» (далі Порядок), врегульовано процедуру надання та оплату послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, у 2024 році.

Згідно порядку експериментальний проект реалізується за рахунок коштів, передбачених у загальному фонді державного бюджету за бюджетною програмою «Оздоровлення і відпочинок дітей, які потребують особливої уваги і підтримки, в дитячих оздоровчих таборах МДЦ «Артек», ДЦ «Молода гвардія» і  в дитячих закладах, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей»

Отримувачем бюджетних коштів є один з батьків (особа, яка його/її замінює) дитини (у тому числі зареєстрованої як внутрішньо переміщена особа, що отримує допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам), що виховується в малозабезпеченій сім’ї та належить до таких категорій, як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина із багатодітної сім’ї (далі - отримувачі).

Бюджетні кошти перераховуються отримувачам (батьки або законні представники) на оплату послуг з оздоровлення і відпочинку для придбання путівок в дитячих закладах оздоровлення, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей (далі - дитячі заклади оздоровлення та відпочинку).

Бюджетні кошти перераховуються отримувачу (батьки або законні представники) на кожну дитину в розмірі п’яти прожиткових мінімумів виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня відповідного року для дітей віком від шести до 18 років, один раз на рік у грошовій безготівковій формі на відкритий поточний рахунок із спеціальним режимом використання (далі - поточний рахунок) в акціонерному товаристві комерційний банк «Приват Банк» за умови, що дитині отримувача в поточному році уповноваженими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування не надавалася путівка до державного підприємства «Міжнародний дитячий центр «Артек» за рахунок коштів державного або місцевого бюджету будь-якого рівня.

Для отримання бюджетних коштів отримувач відкриває (із спеціальним режимом використання) поточний рахунок в АТ «Приват Банк».

Отримувачу (батьки або законні представники) бюджетних коштів автоматично надходить повідомлення засобами Єдиного державного веб порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), про можливість отримання бюджетних коштів (за наявності в отримувача встановленого мобільного додатка Порталу Дія (Дія) на електронному носії, критерії якого підтримують його використання, та проходження ним електронної ідентифікації та автентифікації) (далі - повідомлення), що містить таку інформацію: прізвище, власне ім’я, по батькові отримувача; прізвище, власне ім’я, по батькові дитини; дата народження дитини; розмір бюджетних коштів; граничний строк використання бюджетних коштів; дані щодо необхідності відкриття спеціального рахунка для отримання бюджетних коштів в АТ «ПриватБанк»; додаткові відомості.

Отримувачам, у яких на електронному пристрої не встановлено мобільний додаток Порталу Дія (Дія), надходять повідомлення про можливість отримання бюджетних коштів від структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій (військових адміністрацій) (далі - структурні підрозділи), державного підприємства «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики» з використанням електронного, телефонного або поштового зв’язку.

Служба у справах дітей Немовицької сільської ради являється структурним підрозділом в громаді, який здійснює інформаційне супроводження отримувачів щодо надання послуги з оздоровлення та відпочинку.

ВАЖЛИВО!

Отримувач (батьки або законні представники) протягом трьох місяців з дня зарахування на поточний рахунок бюджетних коштів, а у разі зарахування коштів у жовтні - листопаді не пізніше 25 грудня поточного року:

• обирає один з дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, який приєднався до публічного договору з надання послуг з оздоровлення та відпочинку дітей;
  •  звертається до керівника обраного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку для отримання згоди та підтвердження можливості надання таким закладом послуг з оздоровлення та відпочинку дітей із зазначенням строку перебування дитини в такому закладі та повної вартості путівки;
  • оплачує послуги з оздоровлення дитини шляхом придбання путівки на 21 календарний день;
  • оплачує послуги з відпочинку дитини шляхом придбання путівки на 14 календарних днів.

За детальною інформацією просимо звертатись до Служби у справах дітей Немовицької сільської ради, наша адреса: 34545 с.Зносичі вул.Центральна,116, адреса електронної пошти dity_nemovychi@ukr.net або за тел.: (068) 336 04 02; (097) 808 79 86.