Іструкція про дії в Екстремальних умовах

Дата: 15.11.2023 15:30

Почувши цей сигнал, включіть динамік, уважно  вислухайте повідомлення, доведіть його зміст до оточуючих. При катастрофах, природних явищах, значних аваріях, в момент загрози  небезпеки  життю та здоров'ю людини, організовано проводиться екстренна евакуація,  швидко та без паніки, згідно затвердженого плану. Допоможіть потерпілим, надайте першу медичну допомогу.

Рівненська область знаходиться в місцевості, де можливі повені, буревії, снігові замети, інші аварійні ситуації.

При землетрусі:

1. Вийдіть з будинку, відійдіть на відкрите місце далі від будівель, ліній електромереж і опор.

2. Не піддавайтесь паніці, не створюйте пробок у дверях, не стрибайте з вікон та балконів, якщо знаходитесь на першому поверсі.

3. Якщо Ви залишились в будинку, знайдіть найбільш безпечні місця, тримайтесь як найдалі від засклених вікон.

4. Якщо є безпека падіння шматків штукатурки, скла, ховайтесь під стіл, закривайте лице і голову руками.

5.  Категорично забороняється експлуатація ліфта.

При буревії :

1.Зачиніть щільно двері і вікна.

2. З балконів заберіть речі, які можуть бути скинуті до низу і причинити травми людям.

3. Якщо Ви потрапили в буревії на вулиці не стійте під деревами, не підходьте до опор електромереж.

Під час  повені:

Якщо загрожує небезпека, Вам потрібно евакуюватись  в найбільш безпечне місце. У випадку раптової повені, якщо ви знаходитесь на нижніх поверхах, необхідно без паніки піднятись наверх. Зберігайте спокій та порядок.

При аваріях:

Почувши про загрозу хімічного зараження та інших аварій, доведіть інформацію до оточуючих. Основний засіб захисту- вчасно покинути зону зараження, відомості про те, що необхідно робити в тій чи іншій ситуації, в кожному конкретному випадку ви отримаєте  відповідну інструкцію зі штабу цивільної оборони.