Державна екологічна інспекція Поліського округу інформує

Дата: 10.03.2023 13:47

Прийшла весна.... Скоро наші ліси і поля оживуть, зазеленіють та сповняться ароматами первоцвітів. Ми підемо в ліс чи в поле насолоджуватися красою нашого краю. Тож давайте з повагою та дбайливістю ставитися до нашого багатства – природи. Збережімо її для наступних поколінь!

Державна екологічна інспекція Поліського округу повідомляє, що торгівля лікарськими і декоративними видами рослин та їх частинами (корені, стебла, плоди тощо), зібраними в порядку загального використання природних рослинних ресурсів, заборонена частиною четвертою статті 9 Закону України «Про рослинний світ». Відповідно до абзацу п'ятого пункту 41 Правил торгівлі на ринках, які затверджені Наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України, Державного комітету стандартизації, метрології та сертифікації України 26.02.02 № 57/188/84/105 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 22 березня 2002 року за №288/6576, встановлено заборону на продаж об'єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, дикорослих рослин, у тому числі лікарських та польових квітів. Відповідальність за вказані правопорушення, передбачена частинами першою та другою статті 881 Кодексу України Про адміністративні правопорушення (порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу).