Внесено зміни до Земельного кодексу України

Дата: 06.06.2022 15:58

07 квітня 2022 року набрав чинності Закон України від 24.03.2022 р. № 2145-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану». Він визначає особливості земельних відносин під час дії воєнного стану.

Зокрема пунктом 27 розділу Х «Перехідні положення» визначено, що  під час дії воєнного стану забороняється:
- безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність;
- надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, а також розроблення такої документації;
- формування земельних ділянок сільськогосподарського призначення (крім тих, що передаються в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва);
-  земельні торги щодо  прав оренди ,емфітевзису, суперфіцію щодо земельних ділянок державної, комунальної власності сільськогосподарського призначення.

Під час дії воєнного стану земельні торги, які були оголошені і незавершені, скасовуються. Оголошення нових земельних торгів щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної, комунальної власності забороняється.