Немовицька громада
Рівненська область, Сарненський район

Компенсація витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб

Дата: 06.04.2022 14:15
Кількість переглядів: 510

Компенсація витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб(ВПО) надається фізичним особам – громадянам України віком від 18 років, які є власниками жилих приміщень приватного житлового фонду і безоплатно розміщують в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, для покриття понесених власниками жилих приміщень витрат, пов’язаних з таким розміщенням.

 Покроковий алгоритм дій, щодо отримання компенсації:

1.Власник житла або орган місцевого самоврядування(ОМС) вносить інформацію до веб-ресурсу «ПРИХИСТОК» про наявне житло, доступне для розміщення ВПО ;

2. Не пізніше наступного дня за днем розміщення, власник житла подає заяву до органів місцевого самоврядування з інформацією про розміщення внутрішньо переміщених осіб;

3. Власник житла до 5-го числа місяця подає заяву в орган місцевого самоврядування, де зазначає кількість днів та кількість внутрішньо переміщених осіб;

4. Орган місцевого самоврядування до 10-го числа подає зведену інформацію у військову адміністрацію;

5. Військові адміністрації подають протягом двох робочих днів зведену інформацію у Мінрегіон;

6. Мінрегіон узагальнює інформацію та готує проект рішення Кабінету Міністрів України про виділення коштів;

7. Виплата компенсації власникам до 20-го числа.

Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення ВПО, з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб, але не раніше дати включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб інформації про розміщення внутрішньо переміщеної особи у відповідному жилому приміщенні.

Кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості внутрішньо переміщених осіб, які проживали у жилому приміщенні власника, в кожний день місяця.

Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 гривні.

Загальна сума компенсації власнику жилого приміщення визначається шляхом визначення добутку загальної кількості людино-днів на суму компенсації за кожен людино-день. Також звертаємо увагу, що компенсація здійснюється у безготівковій формі за зазначеними у заяві банківськими реквізитами за умови відсутності заборгованості власника жилого приміщення за житлово-комунальні послуги.

Слід відмітити, що органом місцевого самоврядування буде проводитися перевірка наведених у заяві власником жилого приміщення відомостей з відвідуванням місця розміщення внутрішньо переміщених осіб, зокрема з метою перевірки факту такого розміщення. Його безоплатності, кількості розміщених осіб та умов їх проживання, документів, що встановлюють особу, а також перевіряють дані про відсутність або наявність у заяві інформації про осіб, які отримають щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Підставами для відмови у виплаті компенсації є встановлення невідповідності осіб, кількості розміщених осіб, кількості людино-днів даним, зазначеним у заяві.

Для оформлення компенсації власникам житла необхідно звернутися у сільську раду с.Немовичі (вул.Центральна, 4) у відділ економічного розвитку, інвестицій та житлово-комунального господарства та документального забезпечення організації роботи або до старостинського округу за місцем проживання:

с.Зносичі, вул. Центральна, 116

с.Тинне, вул. Миру, 12

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь