Народження дитини реєструють за місцем звернення

Дата: 07.03.2022 09:42

Зареєструвати дитину можна в найближчому відділі ДРАЦС, де немає активних бойових дій — незалежно від місця народження дитини чи проживання її батьків.
Для реєстрації знадобиться лише медичне свідоцтво про народження за формою №103/о, яке видається при пологах у паперовій формі.

Оскільки на період воєнного стану доступ до Державного реєстру актів цивільного стану призупинено, запис про факт народження складається у паперовій формі. Для підтвердження підстави запису відомостей про батька видається інформаційна довідка про державну реєстрацію народження відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України. Після відновлення доступу усі відомості будуть внесені до реєстру протягом 5 робочих днів.
Реєстрація факту народження дитини здійснюється безоплатно, без сплати державного мита.
Відділи ДРАЦС працюють у штатному режимі, крім міст/районів, де такої можливості немає у зв'язку з веденням активних бойових дій.
У зв'язку з воєнним станом послуга єМалятко недоступна.