Відбулось засідання міждисциплінарної команди

Дата: 11.02.2022 12:30

Для організації соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах в Немовицькій сільській раді,  3 та 4  лютого 2022 року службою у справах дітей проводились засідання міждисциплінарної команди  з питань соціального  захисту дітей, які знаходяться на обліку служби у справах дітей Немовицької сільської ради.

Міждисциплінарна командна (далі-МДК) це -  команда фахівців, які є працівниками суб’єктів виявлення та/або організації соціального  захисту  дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах (далі – Суб’єкти).

Утворюється міждисциплінарна команда за рішенням органу опіки та піклування  із визначенням повноважень  служби у справах дітей щодо організації діяльності міждисциплінарної команди шляхом формування  її персонального складу на підставі пропозицій суб’єктів для забезпечення допомоги кожній конкретній дитині, яка перебуває у складних життєвих обставинах.

До складу МДК входять: представники служби у справах дітей, структурних підрозділів виконавчого органу   сільської   ради   з питань освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, уповноважених підрозділів органів Національної поліції, закладів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення та ін.

Основними завданням  МДК є:

- прийняття  узгоджених дій та рішень в інтересах дитини;

- аналіз інформації про дитину, її сім’ю, складні життєві обставини, в яких вона перебуває, результатів оцінювання потреб дитини та її сім’ї у соціальних послугах, здатності батьків здійснювати догляд та виховання дитини, рівня виконання ними батьківських обов’язків;

- розроблення, виконання та  систематичний (щоквартальний) перегляд і коригування індивідуального плану соціального захисту дитини, яка перебуває в складних життєвих обставинах   із забезпеченням відповідності запланованих заходів інтересам дитини, а також індивідуального плану надання соціальних послуг, у тому числі плану соціального супроводу сім’ї дитини;

- ініціювання розгляду питання щодо соціального захисту дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах, на засіданні комісії з питань захисту прав дитини, зокрема щодо обов’язковості  надання соціальних послуг (проходження індивідуальних корекційних програм) особам у разі невиконання ними батьківських обов’язків, вчинення домашнього насильства чи жорстокого поводження з дитиною.

Робота  міждисциплінарної команди проводиться у формі засідань, рішення  МДК оформляються протоколом, а питання щодо стану їх реалізації розглядається на наступних засіданнях. У разі  коли дитина перебуває у складних життєвих обставинах виключно у зв’язку із булінгом (цькуванням), заходи, визначені цим пунктом, вживаються комісією з розгляду випадку булінгу (цькування), утвореною закладом освіти, в якому зафіксовано такий випадок, відповідно до Порядку реагування на випадки булінгу (цькування), затвердженого Міністерством освіти і науки України.

Індивідуальний план соціального захисту дитини  - документ, у якому зазначено потреби дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах та заходи, які необхідно вжити для забезпечення потреб такої дитини у розвитку й вихованні. Індивідуальний план  складається  на основі  оцінювання потреб дитини та її сім’ї у соціальних послугах, підписується членами міждисциплінарної команди та затверджується комісією з питань захисту прав дитини.