Немовицька громада
Рівненська область, Сарненський район

ЩО МИ МАЄМО ЗНАТИ ПРО ІНТЕРНАТИ!

Дата: 01.11.2021 15:21
Кількість переглядів: 993

Масштаб проблеми в Україні

Понад 80 000 дітей в Україні зростають у державних закладах різних типів: дитячих будинках, спеціалізованих закладах освіти  тощо (далі-Заклад). Лише близько 8 % цих дітей дійсно є сиротами. Переважна ж більшість дітей в  закладах мають не лише родичів, але й одного чи навіть двох батьків. При цілісному підході держави до підтримки сім’ї можна було б забезпечити виховання всіх цих дітей в родині або в умовах, максимально наближених до сімейних.

Що означає життя в Закладі

  • Закритість, ізоляція від навколишнього світу, осуд суспільства.
  • Розрив з родиною, відсутність взаємодії, спілкування з родичами, відсутність позитивної моделі сім’ї, самотність, нестача тепла та любові.
  • Втрата індивідуальності внаслідок групового підходу, насильство, приниження та нівелювання особистості.
  • Формування споживацької позиції, неготовність до самостійного життя, відсутність необхідних навичок.
  • Відставання в емоційному розвитку, складнощі у спілкуванні, зменшення шансів отримати повноцінну освіту.
  • Зростання шансів стати жертвою торгівлі людьми, експлуатації, підліткової вагітності.

 Наслідки для дитини

Дослідження виявили, що заклади  спричиняють непоправну шкоду дітям, навіть найкращі з них не можуть забезпечити належної турботи та уваги дитині. Виховання в закладах  особливо небезпечне для дітей віком від 0 до 3 років, на який припадає найважливіша фаза розвитку в житті дитини. Інтереси установи завжди переважають над індивідуальними потребами дитини, яку змушують бути ‘як всі’. Як наслідок, дитина втрачає індивідуальність, у неї формується споживацька позиція, єдиними цінностями для неї стають матеріальні блага. Відсутність значущої особи в житті дитини, відсутність прикладу для наслідування не дає змоги усвідомити сформувати життєві орієнтири. Зростаючи в державних інституціях, діти не набувають достатніх навичок для успішної соціальної інтеграції. Статистика показує, що 20% випускників таких закладів мають судимість, 14% займаються проституцією, 10% протягом двох років після випуску здійснюють самогубство, і лише 10% повністю інтегруються в суспільство.

Діти в інституціях наражаються на підвищений ризик насильства в порівнянні з іншими дітьми, – це пряме порушення Права дитини на захист від насильства, що закріплене в Конвенції ООН про права дитини

Тому, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.08.2021 року №843 «Деякі питання соціального захисту дітей, влаштованих на цілодобове перебування до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування» працівниками відділу соціального захисту та служби у справах дітей Немовицької сільської ради було здійснено відвідування сімей діти, яких навчаються та цілодобово перебувають у закладах інституційного догляду та виховання. Метою даного заходу було провести інформаційно – просвітницьку роботу з батьками щодо недопущення перебування дітей у вище вказаних закладах, повернення дітей на навчання до закладів загальної середньої освіти  за місцем проживання. Також батькам було роздано інформаційні буклети про переваги сімейного виховання та життя дитини в спеціалізованому закладі.
 

Фото без опису

За результатами проведеного заходу відділом соціального захисту було організовано оцінювання потреб дітей та їх сімей, службою у справах дітей винесено дане питання на засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Немовицької сільської ради.

Фото без опису

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь