Немовицька громада
Рівненська область, Сарненський район

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!!!

Дата: 24.06.2021 12:14
Кількість переглядів: 1077

На території нашої області у тому числі і на території сілської ради і є два найбільш шкідливі карантинні організми,  з якими обов’язково потрібно проводити боротьбу.

Американський білий метелик – карантинний шкідник, обмежено поширений на території України, який  пошкоджує деревні та чагарникові рослини. Надає перевагу: шовковиці, клену ясенелистому, волоському горіхові, плодовим деревам. Зовні метелик білосніжний. Активний вночі й на світанку, вдень ховається під листям. Самки відкладають  яйця на верхній і нижній бік  листка групами по 300-500 яєць, укриваючи кладку тонким прозорим пушком. Через 5-10 діб відроджуються гусениці, які скелетують  листок, пізніше з’їдають  його  цілком, залишаючи тільки грубі жилки. До третього- четвертого  віку ведуть спільний спосіб життя, обплітаючи  павутиною листя, далі  розмір гнізда значно збільшується і може досягти два метри,  іноді ціле дерево. Починаючи з п’ятого віку, розповзаються і переходять до поодинокого способу життя. Гусениці живляться 45-55 діб, після чого заляльковуються в різних захищених місцях. У липні-серпні відбувається літ метеликів другого покоління, самки відкладають до 2000 яєць. Гусениці, які завершили розвиток, у серпні-вересні заляльковуються до весни наступного року.  Гусениці, відроджені з однієї кладки яєць, і можуть  повністю  оголити плодове дерево 10-15 річного віку. Тому у випадку виявлення гнізд, гілки з ними потрібно зрізати, зібрати у пакети та знищити. Цей механічний метод боротьби є самий ефективний і обов'язково повинен бути застосований, тому що вирішальним чинником боротьби з шкідником є знищення його у першому поколінні. Якщо не буде проведено належної боротьби з цим поколінням, то друга літня генерація буде більш багаточисельною, та шкода, яку спричинять гусениці цієї генерації буде значною. В прохолодну й дощову погоду спостерігається масова гибель гусениць. Лялечки гинуть у зимовий період при зниженні температури нижче - 30°С.

Заходи захисту:

обстеження багаторічних насаджень та смуг відчуження в період  масової появи павутинних гнізд  американського білого метелика з гусінню І-ІІ віку;зрізання павутинних гнізд з гусінню (до розповзання) з послідуючим знищенням;

на заражених деревах видалення відмерлої кори і обмазування стебла вапном;

у разі пошкодження 20 %  листя хімічна обробка на великих територіях, в лісосмугах, за межами населених пунктів препаратами  згідно Переліку препаратів,  дозволених до використання; у межах населених пунктів – екологічно безпечними біологічними препаратами.

Фото без опису Фото без опису

Яйцекладка та метелики

Фото без опису Фото без опису 

Червень-липень ( перше покоління), павутинне гніздо до V віку гусені   Серпень (друге покоління) ціле дерево

 Фото без опису Фото без описуФото без опису

Скелетоване листя дерева(після V віку)

Фото без опису Фото без опису Фото без опису

  Гусінь VII вік - 3,5 см у серпні

Протягом доби гусінь у стані спокою, наступного дня обплетена  павутиною і стає розміром 1-1,2см-гусінь, 

Фото без опису

Фото без опису 

Метелик 1,2-1,5 см     

Амброзія полинолиста – карантинний бур’ян , обмежено поширений на території України,шкодочинність складається зі зниження врожайності с/г культур, засмічення врожаю с/г культур, погіршення якості кормів, зниження продуктивності пасовищ і негативного впливу на здоров’я.  засмічує всі польові культури, особливо пропасні та зернові, а також городи, сади,луки, пасовища, полезахисні лісосмуги, часто зустрічається на узбіччях залізниць, шосейних і грунтових доріг, по берегах річок і ставків. Амброзія полинолиста розмножується лише  насінням, яке утворюється у великій кількості (50-3000  насінин), яке зберігає схожість від 5 до 40 років. На початку росту в амброзії коренева система формується швидше ніж надземна маса. Фаза 2-4 справжніх листочків триває впродовж місяця. Потім амброзія починає швидко нарощувати значну біомасу. За зовнішніми ознаками амброзія полинолиста нагадує полин звичайний. Стебло прямостояче, розгалужене, опушене короткими волосками.

Здійснення заходів з локалізації та ліквідації:

- ліквідаційна обробка гербіцидами амброзії згідно з Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, скошування або виривання з коренем за рахунок землевласників та землекористувачів на закріплених територіях;

- створення фітоценозів із багаторічних трав (злакових чи злаково-бобових травосумішок) або зімкненого рослинного покриву з однорічників, здатних пригнічувати амброзію;

- при наявності поодиноких рослин амброзії знищення шляхом виривання та спалювання, при сильному засміченні – скошування на початку цвітіння або здійснення хімічної обробки.

Фото без опису  Фото без опису 

Амброзія полинолиста                               Полин звичайний 

Фото без опису     Фото без опису

      Амброзія полинолиста                              Золотарник
 

Пам’ятаймо: найцінніше, що в нас є, – це наше довкілля. Зрештою, від нього залежить здоров’я нації. Захистити його – це наш спільний громадянський обов’язок.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь