В Україні сьогодні відзначають День партизанської слави

Дата: 22.09.2020 10:52

Щороку 22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави, передає УНН.

День партизанської слави встановлений указом Президента України Леонідом Кучмою у 2001 році. 22 вересня 2001 року, в день 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Другої світової війни, в країні вперше відзначалося це свято.

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога.

6,2 тис. партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдали відчутних ударів гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з'єднань радянської армії на захід.

За мужність і героїзм, проявлені в боротьбі з ворогом, 200 тис. партизанів і підпільників нагороджені орденами та медалями, 223 з них отримали звання Героя Радянського Союзу.

Як повідомляв УНН, за словами Президента України Володимира Зеленського, Друга світова війна і досі породжує багато суперечок в українському суспільстві.