Про реалізацію пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка»

Дата: 07.09.2020 09:16

Кабінет Міністрів України затвердив порядок та умови, які визначають механізм реалізації пілотного проєкту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020 – 2021 роках.

Відповідною постановою №744 передбачається перерахування грошової компенсації у розмірі 5 тис. грн на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання, який відкритий в акціонерному товаристві комерційний банк «ПриватБанк».

Для призначення одноразової натуральної допомоги батькам, в яких народилися діти у 2020 році і які не отримали самого «пакунку малюка», потрібно звернутись до управління соціального захисту населення з наступними документами:

• заяву у паперовій або електронній формі із зазначенням реквізитів спеціального рахунка;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • копію паспорта  одержувача одноразової натуральної допомоги (1,2,11 сторінка);
  • копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • рахунок зі спеціальним режимом використання, який відкритий в акціонерному товаристві комерційний банк «ПриватБанк»;
  • довідку з пологового будинку про неотримання пакунку малюка під час виписки (якщо батьки вже надали довідку з пологового будинку до управління  соціального захисту, то така довідка повторно не надається).

Заяву із зазначеними документами до управління можна надіслати в електронному вигляді, через АТ «Укрпошта» або звернутись особисто одному з батьків дитини в управління (каб. №31), громадянам сільського населення заяву із зазначеними документами подавати в сільські та селищні ради до уповноважених представників соціального захисту.

«Одноразова допомога надається на кожну народжену дитину для придбання дитячих товарів: засобів догляду та гігієни, одягу, взуття, дитячого харчування, іграшок, посуду, текстилю для дітей та товарів для породіллі при умові, якщо звернення за нею надійде не пізніше 12 місяців з дня народження дитини».

Виплата допомоги буде проводитися у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок отримувача. Використати кошти можна буде на придбання зазначених товарів у закладах торгівлі, які внесені до реєстру учасників пілотного проєкту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»» який розміщений на сайті Мінсоцполітики.

Якщо отримувач протягом року не використав кошти на придбання визначених товарів банк самостійно поверне кошти на рахунок Мінсоцполітики.

Додаткову інформацію  можна отримати  в телефонному режимі за номером  3-25-84.

ЗАЯВА про призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка"