Звернення до жителів Немовицької громади !!!

Дата: 26.08.2020 12:17

Фото без описуАмброзія полинолиста - поширена бур’янова рослина, яка може викликати у багатьох людей сильну алергію, за що відноситься до «карантинних бур’янів».

Амброзія не має природних ворогів (тварини амброзію не їдять) і здатна заглушити та витіснити не тільки культури, а й дикорослі рослини, захоплюючи таким чином нові ділянки площі.

Цвіте амброзія із середини серпня до кінця жовтня. Під час цвітіння рослина ДУЖЕ НЕБЕЗПЕЧНА, пилок викликає у людей алергію, що супруводжує:

• головний біль;
  • кашель, утруднене дихання та хрипи;
  • свербіж очей і вух, сльозотеча;
  • першіння в горлі;
  • нежить, закладеність носа;
  • чхання;
  • зниження нюху чи смаку;
  • набряки шкіри під очима;
  • погану якість сну.

Слід додати, що в цей період від її пилку страждають астматики, у яких загострюються приступи бронтхіальної астми.

Враховуючи велику шкідливість амброзії полинолистої як для сільського господарства, так і для здоров’я людини, звертаємося до жителів населених пунктів Немовицької громади знищувати вогнища рослин у разі їх виявлення на території власних домогосподарств, городів, полів, земельних ділянок тощо.  Фото без опису

Ефективними засобами боротьби з амброзією є обробка гербіцидами, виривання поодиноких рослин з корінням та проведення скошування до початку її цвітіння. Оскільки в населених пунктах застосування гербіцидів заборонено, найефективніший і доступний захід боротьби – виривання амброзії  з корінням. Але при цьому обов’язково слід захистити відкриті ділянки тіла, особливо руки. Людям, схильним до алергії, краще не проводити ці роботи.

Зазначаємо, що згідно з вимогами Закону України «Про карантин рослин» боротьба з карантинними організмами не тільки право, але і обов’язок як юридичних, так і фізичних осіб.