Немовицька громада
Рівненська область, Сарненський район

Шановні педагоги та батьки!

Дата: 30.04.2020 13:40
Кількість переглядів: 604

Фото без опису

Через канантин українські школярі уже другий місяць навчаються дистанційно. І, з наближенням до завершення 2019-2020 навчального року, у батьків та педагогів все частіше виникають запитання про те, як відбудеться підсумкове оцінювання та ЗНО, як дітей переводитимуть з одного класу в інший та як зараховуватимуться діти до школи. На ці та багато інших запитань отримуємо відповіді з інтервю в.о. міністра освіти Любомири Мандзій та рекомендаційних листів Міністерства освіти і науки України.

Вже зараз можемо сказати, що цей навчальний рік, безумовно, увійде у підручники історії, адже завершується в умовах пандемії. Сьогодні поза межами школи перебувають 1,5 млрд. учнів у всьому світі, у нашій громаді – 2103. І це справді ктитична ситуація, адже до дистанційного навчання ніхто не був готовим, як з психологічної точки зору так і з технічної. Але вчителям закладів загальної середньої освіти Немовицької сільської ради вдалося налагодити навчання з використанням елементів дистанційних технологій. Саме елементів, тому що через розрив у можливостях і доступністю до цифрових технологій онлайн-навчання може бути доступним далеко не для всіх учнів. Кожен вчитель опиняється перед викликом – треба впевнитися, що всі його учні отримують усе необхідне для навчання.

Тож, у ситуації, яка склалася сьогодні ми дякуємо батькам, які стали нашими союзниками у налагодженні дистанційного навчання, підтримують дітей та педагогів у цьому незвичному освітньому процесі. Педагоги з усіх сил намагаються підтримувати зв’язок з вашими дітьми і допомогти їм подолати цей період. Ми прагнемо продовжувати навчання, коли і якщо це можливо, але не завжди це буде найважливішим. Зараз головним є збереження нашого життя та здоровя. І будьте певні, щойно ми всі повернемося до школи, діти все наздоженуть і надолужать. Що ви можете робити зараз? Любити своїх дітей і залишатися вдома.

Історія масового дистанційного навчання в умовах карантину ще не завершилася. Попереду цілий місяць навчання, а далі - завершення 2019-2020 навчального року. І яким він буде, залежить тільки від нас з вами, від злагодженості наших дій, педагогічної мудрості та витривалості.

Відділ освіти, культури та з питань сімї, молоді та спорту Немовицької сільської ради керуючись нормативними документами МОН України, пропонує діяти наступним чином:

- здійснити підсумкове оцінювання у 2019-2020 навчальному році з урахуванням результатів очного навчання у І семестрі, січні-березні 2020 року, результатів дистанційного навчання в період карантинних обмежень та дистанційних перевірочних робіт, усних опитувань;

- виставити річні оцінки у класні журнали після завершення ІІ семестру (відповідно до шкільних наказів про структуру 2019-2020 навчального року) та можливості фізичного повернення педагогічних працівників до приміщень закладів освіти;

- прийняти до 01.07.2020 року педагогічною радою рішення про переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу;

- перевести до наступного класу учнів, які з різних причин не були охоплені дистанційним навчанням у період карантину, та розробити для кожного з них індивідуальні навчальні плани щодо засвоєння пропущеного навчального матеріалу.

Щодо видачі свідоцтва досягнень, табелі навчальних досягнень та свідоцтва про базову середню освіту учням 1-10-х класів:

- свідоцтва досягнень учнів 1, 2-х та 3-х (пілотних) класів, табелі навчальних досягнень учнів 3-8-х, 10-х класів заповнюються класними керівниками, самостійно, після проведення семестрового та річного оцінювання. Учням, які продовжують навчання у цьому закладі, вищезазначені документи направляються в електронному вигляді з подальшим врученням оригіналу документа на початку нового навчального року;

- річне оцінювання випускників 9-х класів, звільнених від ДПА, (наказ МОН) здійснюється на підставі результатів І семестру, очного навчання упродовж січня-березня та результатів дистанційного навчання. Оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти рекомендуємо завершити до 15 червня.

Організувати видачу свідоцтв після прийняття Урядом рішень про зняття певних карантинних обмежень для здобувачів освіти та з дотриманням регламенту санітарно-епідеміологічної безпеки.

Для випускників 11-х класів пропонуємо після завершення карантинних обмежень організувати додаткові консультації з предметів, обраних ними для проходження ДПА у формі ЗНО. Зважаючи на те, що після завершення карантинних обмежень необхідно дотримуватися чіткого регламенту санітарно-епідеміологічної безпеки, такі консультації можуть проводитись за наявності підтвердження задовільного стану здоров’я учня та створення відповідних умов для навчання (засоби індивідуального захисту, малими групами, забезпечення дистанції тощо).

Щодо зарахування (переведення) учнів до закладів загальної середньої освіти .Зарахування до будь-якого класу, як правило, здійснюється до початку навчального року. Враховуючи особливості завершення 2019-2020 навчального року (карантинні обмеження), прийом заяв та документів до 1-х класів розпочнеться після завершення карантинних обмежень для закладів освіти. Прийом документів до 5-х додаткових класів, 5-х класів закладів загальної середньої освіти ІІ, ІІ-ІІІ ступенів навчання та 10-х класів розпочнеться після видачі учням відповідних документів про освіту. Заклади освіти та батьків буде повідомлено додатково. Інформація про профілі навчання в старшій школі, кількість майбутніх 10-х класів має бути розміщена на шкільних сайтах.

Нагадуємо, що згідно зі ст. 23 Закону України «Про освіту» заклади загальної середньої освіти мають автономію у прийнятті організаційних рішень.

Шановні колеги! Дякуємо за вашу гнучкість та мобільність, за те, що в такий важкий час ви гідно прийняли виклик, докладаєте всіх зусиль, свою майстерність та розум для навчання дітей.

Шановні батьки! Ми разом з вами та нашими дітьми проходимо непростий, часто стресовий шлях дистанційного навчання та спілкування. Дякуємо за ваше терпіння. Радіємо з того, що ви допомагали і далі допомагаєте своїм дітям і вчителям. Ми знаємо, що нам ще не все вдалося. Та і масове навчання у системі соціального обмеження є неприродним для людства. Більшість з нас залишається прихильниками очної системи виховання та навчання дітей. У той же час хочемо запевнити вас, що ми є вашими партнерами та з нетерпінням очікуємо на повернення наших учнів до шкіл.

Усі учні за результатами навчання у 2019-2020 навчальному році отримають підсумкове (семестрове, річне оцінювання) та будуть переведені до наступного класу до 01.07.2020.

За Вашою дитиною (у разі потреби) зберігається право на апеляцію оцінки з того чи іншого предмета.

Якщо Ваша дитина за будь-яких сімейних обставин не була охоплена дистанційним навчанням у період карантинних обмежень, вона буде переведена до наступного класу. Вчителі допоможуть їй опанувати пропущений навчальний матеріал у новому 2020-2021 навчальному році.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь