2 грудня - Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Дата: 02.12.2019 09:21

Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства.

Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, продаж наречених, передання у спадщину вдів і насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах.

Як відомо, рабство було широко поширене до кінця XIX століття. У США рабство скасували в 1865 році після громадянської війни. У Бразилії остаточне звільнення всіх рабів відбулося в 1888-му.

Зараз рабовласництво офіційно заборонено в усіх державах світу. Остання за часом заборона на володіння рабами і використання рабської праці була запроваджена в Мавританії.

За даними Міжнародної організації праці, сьогодні у світі близько 40,3 млн людей є жертвами сучасних форм рабства, включаючи 24,9 млн жертв примусової праці та 15,4 млн жертв примусових шлюбів. За оцінками експертів щорічно майже 2 млн людей стають "живим товаром".