Щомісячна адресна допомога особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг

Дата: 28.11.2019 11:39

Право на допомогу

Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, а також перебувають на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення.

Перелік документів

1. Паспорт.

2. Ідентифікаційний код.

3. Заява.

4. Довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік осіб, які переміщуються.

5. Свідоцтва про народження дітей.

6. Свідоцтва про одруження.

7. Письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім’ї від інших членів сім’ї та згода на обробку персональних даних.

Розміри допомоги

Призначається на сім’ю з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з обліку включно, але не більше ніж шість місяців. На наступні 6 місяців – на підставі заяви про відсутність змін, що впливають на призначення допомоги та довідки про взяття на облік осіб, які переміщуються, строк дії якої продовжено на наступний період.

- для осіб, які отримують пенсію, дітей, студентів денної форми навчання закладів вищої освіти та учнів закладів професійно-технічної освіти, які досягли 18-річного віку (до закінчення закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) – 1000,00 грн. на одну особу (члена сім’ї);

- для осіб з інвалідністю розмір визначається у відсотках до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: І група та діти з інвалідністю – 130 %, ІІ група – 115 %, ІІІ група – 100 %;

- для працездатних осіб - 442 грн на одну особу (члена сім’ї).

Загальний розмір допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 3000 грн., для сім’ї, до складу якої входять особи з інвалідністю або діти з інвалідністю, - 3400 грн., для багатодітної сім’ї – 5000 гривень.