ПРО КОМПЛЕКСНУ РЕАБІЛІТАЦІЮ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Дата: 15.11.2019 11:45

ПРО КОМПЛЕКСНУ РЕАБІЛІТАЦІЮ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

З метою вдосконалення організації роботи з інформування осіб з інвалідністю про діяльність Державної реабілітаційної установи «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» (далі-Центр), передбаченої Положенням про Центр, ефективного використання його фінансових, матеріально-технічних, кадрових ресурсів, а також реалізації державної політики у сфері реабілітації осіб з інвалідністю (далі – особа), спрямованих на створення умов для всебічного розвитку осіб з інвалідністю, які досягли повноліття, засвоєння ними знань, умінь, навичок, досягнення і збереження їхньої максимальної незалежності, формування та розвиток фізичних, розумових, соціальних, професійних здібностей, відповідно рекомендаціям індивідуальних програм реабілітації, максимальної реалізації їх особистого потенціалу повідомляємо наступне.

В Центрі здійснюється комплексна реабілітація, яка включає  заходи з медичної, фізичної, соціальної, психологічної, професійної реабілітації, строк реабілітаційного процесу яких визначається  Реабілітаційною комісією Центру після проведення  відповідного обстеження особи з інвалідністю і не може перевищувати 60 календарних днів на рік. У разі потреби в наданні особи  з інвалідністю послуг з професійної реабілітації  строк реабілітаційного процесу визначається відповідно до затверджених в установленому порядку навчальних планів а саме:

• бджоляр (термін 6 міс.) – початок навчання 09.12.2019;
  • взуттьовик з ремонту взуття (термін 10 міс.) – початок навчання 21.10.2019;
  • вишивальник (термін 11 міс.) – початок навчання 09.12.2019;
  • манікюрник (термін 3,8 міс.) – початок навчання по мірі формування групи;
  • обліковець з реєстрації бухгалтерських даних (термін 10 міс) – початок навчання 25.11.2019;
  • оператор комп’ютерного набору (термін 10 міс) – початок навчання 06.05.2019;
  • перукар (термін 6 міс) – початок навчання по мірі формування групи;
  • секретар курівника (термін 10 міс) початок навчання по мірі формування групи;
  • слюсар з ремонту колісних транспортних засобів (термін 10 міс) – початок навчання жовтень 2019;
  • швачка (термін 10 міс) – початок навчання 21.10.2019.

Під час комплексної реабілітації слухачі отримують послуги з медичного спостереження, профілактичних медичних заходів, психологічного та педагогічного консультування, діагностики, корекції психологічних тренінгів, психологічної релаксації, фізіотерапії, масажу, водолікування, гідрокінезотерапії, лікувальної  фізкультури, навчання основним навичкам, культурно-масових заходів, професійної підготовки тощо.

Направлення до Центру здійснюється відповідно до Порядку надання окремим категоріям осіб із комплексної реабілітації (абілітації) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2018 № 587) та наказу Міністерства соціальної політики України від 27.09.2018 № 1423 «Про затвердження форм документів щодо направлення  окремих категорій осіб на комплексну  реабілітацію (абілітацію).

При цьому звертаємо увагу, що Індивідуальна програма особи з інвалідністю має бути заповнена згідно вимог наказу Міністерства охорони здоров’я від 08.10.2007 № 623 «Про затвердження форм індивідуальної реабілітації інваліда, дитини-інваліда та Порядку їх складання» із зазначенням обсягу, терміну та місця проведення реабілітаційних заходів, що дасть можливість фахівцям Центру своєчасно,  якісно та в повному обсязі надавати послуги особам з комплексної реабілітації за видами та формами реабілітаційних заходів.

Також інформуємо, що до завдань та основних напрямків діяльності Центру, визначених Положенням, не належить надання послуги постійного догляду  та допомоги.