Результати проведення профілактичного заходу "Урок"

Дата: 28.10.2019 16:05

Пов’язане зображення

Відповідно до ст. 53 Конституції України та Закону України «Про загальну середню освіту протягом вересня-жовтня в Немовицькій ОТГ Службою у справах дітей й відділом освіти, культури та з питань сім`ї, молоді та спорту Немовицької сільської ради був організований та проводився щорічний профілактичний захід «Урок».

Метою акції була перевірка умов утримання та виховання дітей у сім’ях, які опинились в складних життєвих обставинах, а також виявлення дітей, які без поважних причин не приступили до занять з початку навчального року, вжиття заходів для повернення їх до навчання, усунення причин і умов, внаслідок яких діти не були охоплені навчанням, притягнення батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків до адміністративної відповідальності.

На території Немовицької сільської ради 2306 дітей шкільного віку від 6 до 18 років. До занять у заклади загальної середньої освіти Немовицької сільської ради у 2019-2020 навчальному році приступили 2105 учнів, з них 201 першокласник. В інших закладах загальної середньої освіти навчається 108 учнів, у закладах професійної освіти – 38. 10 дітей, які навчаються за індивідуальною формою навчання. 16 – навчаються в інклюзивних класах.

Не навчаються 29 дітей, з них:

• не підлягають навчанню (за станом здоров’я) – 14;
  • навчаються в спеціалізованих закладах загальної середньої освіти – 12;
  • з інших причин – 3 (6 років, але не пішли до школи);

Дітей дошкільного віку від 0 до 6 років – 1179

Дошкільною освітою охоплено – 227 ( 12 груп) дітей:

2 роки - охоплені дошкільною освітою -5;

3 років – 206, з них дошкільною освітою охоплені – 4;

4 років – 215, з них дошкільною освітою охоплені – 6;

5 років – 216, з них 200 - охоплені дошкільною освітою;16 - навчаються в ЗЗСО,

356 – охоплені соціальним патронатом.

Протягом вересня-жовтня місяця Службою у справах дітей Немовицької сільської ради та спеціалістами відділу освіти, культури, молоді та спорту було здійснено відвідування 6 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в яких виховується 26 дітей, 8 з яких дошкільного віку та з’ясували потреби цих сімей у підготовці дітей до осінньо-зимового періоду. Під час перевірки було встановлено, що одна дитина шкільного віку тимчасово не приступила до навчання через проблеми зі здоров’ям. За результатами виїздів були складені відповідні акти обстежень. Також проблеми у цих сім`ях було розглянуто на двох засіданнях комісії з питань захисту прав дитини Немовицької сільської ради, де було проведено профілактично-роз’яснювальну роботу з батьками щодо належного виконання своїх обов’язків.

Ситуація в родинах, які опинилися в складних життєвих обставинах тримається на контролі.