Круглий стіл «Кір в Україні: симптоми небезпечної хвороби та його профілактика»

Дата: 07.02.2019 10:05

6 лютого в приміщенні Тинненської ЗОШ I-III ст. відбувся круглий стіл з важливої і актуальної на даний момент теми: «Кір в Україні: симптоми небезпечної хвороби та його профілактика». Участь в заході взяли голова Немовицької сільської ради Савчин В.М., старости сіл Тинне і Зносичі Трохимець О.П. і Кичан О.І., начальник відділу освіти, культури  та з питань сім'ї, молоді та спорту Макриця Л.І., лікар-епідеміолог Сарненського відділу Рівненського ОБЛ Свиридова Анна Анатоліївна, представники шкіл і медичних закладів громади, релігійних громад с.Тинне, батьки учнів, включаючи керівників батьківських комітетів тощо. Були розглянуті й обговорені наступні питання:

1. Ознайомлення із листом Міністерства охорони здоров’я та Міністерства освіти і науки України від 06.09.2018 № 05.2-11/235301 1/9-537 «Щодо напруженої епідеміологічної ситуації».

Інформувала: Макриця Л.І. – начальник відділу освіти,

культури  та з питань сім'ї, молоді та спорту.

1. Кір – гостре висококонтагіозне вірусне захворювання. Симптоми і профілактика. Вакцинація проти кору.

Інформував: Пістоль В.В. – В.О. головного лікаря

КНП «Немовицький ЦПМСД».

1. Стан профілактики захворюваності на кір жителів Немовицької сільської ради (жителів закріплених за Тинненською та Немовицькою  амбулаторіями)

Інформували: Речун  А.Г. – завідувач Тинненської АЗ ПМСД,

Генько Л.П. – завідувачка Немовицькою АЗ ПМСД.

1. Розпорядження голови Немовицької сільської ради № 16 від 31.01.2019 року «Про заходи щодо профілактики захворювання на кір на території Немовицької сільської ради».

Інформувала: Макриця Л.І. – начальник відділу освіти,

культури  та з питань сім'ї, молоді та спорту.

За підсумками круглого столу було вирішено, зокрема:

• активізувати роботу лікувальної мережі по своєчасному виявленню, діагностиці та ізоляції хворих на кір або з підозрою на захворювання;
  • щотижнево аналізувати стан захворюваності на кір та комплекс проведених заходів щодо його профілактики;
  • забезпечити проведення профілактичних щеплень проти кору дітей (за згодою батьків) та дорослих до 30 років (вихователів, вчителів та ігших працівників закладів);
  • посилити заходи, направлені на профілактику кору в організованих колективах (передусім в закладах освіти);
  • активізувати проведення санітарно-просвітницької роботи серед населення щодо заходів особистої і громадської профілактики, необхідності своєчасного звернення за медичною допомогою.