Відповідальність батьків за виховання дітей!

Дата: 28.12.2018 15:46

Наближається час зимових канікул. Учні відпочиватимуть від шкільної науки і шукатимуть собі розваг. Для батьків головне, щоб дитина була у безпеці. І основне їх завдання контролювати за дотриманням правил поведінки неповнолітніх дітей.

Відділ освіти, культури та з питань сім’ї, молоді та спорту Немовицької сільської ради вважає за доцільне нагадати батькам основні правила безпеки для дітей, зокрема:

• Обмеження перебування дітей у вечірній та нічний час у місцях масового відпочинку та закладах дозвілля в осінньо-зимовий період в будні дні до 20.00, у вихідні та святкові дні – до 22.00. У весняно-літній період в будні дні до 22.00, у вихідні та святкові дні – до 23.00;
  • Недопущення вживання дітьми алкогольних, токсичних, хімічних та наркотичних речовин;
  • Обмеження контактів із малознайомими людьми;
  • Недопущення випадків бродяжництва та жебракування;
  • Недопущення випадків скоєння неповнолітніми злочинів та правопорушень.

Пам'ятайте, що Ви несете відповідальність за життя Вашої дитини у вихідні дні, позаурочний та канікулярний час! Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей тягне за собою адміністративну відповідальність згідно зі ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Увагу також слід приділити безпеці перебування дитини вдома, розповідаючи доступною мовою про правила поведінки вдома і увівши заборони на деякі самостійні дії, а саме:

1. Не вмикати самостійно газову або електроплиту (якщо дитина не вміє готувати або розігрівати їжу), обігрівачі, праску, фен тощо.

2. Не гратися з сірниками і запальничками. Бажано, щоб ці предмети взагалі були недоступні для дитини, що залишилася вдома.

3. У надзвичайних ситуаціях (пожежа,  тощо)  діяти, згідно з правилами безпеки, з якими дитина повинна бути вже добре знайома.

4. Не відкривати двері незнайомцям, не відповідати на телефонні дзвінки, не говорити незнайомцям, що в домі немає дорослих. У батьків повинні бути свої ключі від будинку. Крім того, малюк повинен знати, де зараз знаходяться його мама і тато, і коли вони приблизно повернуться додому.

Ідеальним рішенням на час своєї відсутності дати дитині завдання (читання, виконання домашньої роботи або обов'язків в домі). Слід зайняти її настільки, щоб у неї не було часу і спокуси пустувати. Повернувшись, обов'язково перевірте, як вона виконала завдання і похваліть за хорошу поведінку.

Безпека в побуті для дітей дуже важлива, адже більшість нещасних випадків з дітьми відбувається саме при відсутності дорослих. Намагайтеся не залишати дошкільнят без нагляду, а старших дітей обов'язково навчіть, як потрібно діяти в тій чи іншій ситуації – приділіть увагу своїм дітям та проведіть бесіди з ними напередодні канікул, щоб запобігти дитячому травматизму, на такі теми:

Правила дорожнього руху:
•    ходити тільки по правій стороні тротуару;
•    дорогу переходити не поспішаючи;
•    не можна переходити дорогу навскіс;
•    переходячи дорогу, слід подивитися наліво, дійшовши до середини вулиці, зупинитися і подивитися направо;
•    якщо не встигли перейти вулицю, і рух транспорту почався, слід зупинитися на середині вулиці і зачекати, поки рух припиниться;
•    якщо немає тротуарів, слід триматися лівого боку дороги, тобто йти назустріч транспорту, що рухається.

Правила електробезпеки:
•    під час вимикання електроприладів забороняється витягувати вилку з розетки за шнур;
•    категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких виявлено несправність;
•    не торкатися мокрими руками електроприладів, які знаходяться під напругою;

Пам’ятайте: зовнішніми ознаками несправності електропроводки або електроприладів є специфічний запах горілої ізоляції, поява іскри, перегрівання штепсельних розеток і вилок.

Вибухонебезпечні предмети:
•    до визначення вибухонебезпечних предметів в жодному разі не можна їх торкатись, перекладати, розряджати, зберігати;
•    забороняється використовувати снаряди як металобрухт;
•    виявивши вибухонебезпечні предмети, необхідно терміново повідомити поліцію, школу.

Правила протипожежної безпеки:
•    дотримуйтесь правил протипожежної безпеки під час встановлення ялинок, проведення новорічних свят;
•    гра з вогнем – одна з причин пожежі;
•    дотримуйтесь правил протипожежної безпеки під час відпочинку.

Правила культури поведінки:
•    завжди прагніть бути культурною людиною;
•    поступайтеся місцем людям похилого віку;
•    поважайте старших, не будьте грубими;
•    не гуляйте пізніше 22 години;
•    не сидіть цілодобово біля телевізора, комп’ютера;
•    більше читайте художньої літератури.

Категорично забороняється:
•    ходити на території новобудов;
•    їздити на велосипеді на тій частині дороги, де рухається транспорт.

Суворо дотримуйтесь правил:
•    дорожнього руху;
•    користування газовими, електричними приладами;

•    протипожежної безпеки;
•    прогулянок на велосипеді.

Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності, привчайте до цього малих дітей! Пам'ятайте: ваше життя – у ваших руках, намагайтеся зробити все, щоб зберегти його.

Свято запам'ятається надовго, якщо воно пройде без проблем. А подбати про це повинні Ви самі.