Немовицька громада
Рівненська область, Сарненський район

Рішення виконавчого комітету №2 «Про затвердження «Положення про адміністративну комісію, та її складу при виконавчому комітеті Немовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області з додатками»»

Кількість переглядів: 45
Скликання: Виконавчий комітет 2026
Сесія: Засідання № 1
Тип документу: Рішення виконавчого комітету
Дата прийняття: 14.01.2026
Дата оприлюднення: 15.01.2026
Номер документу: 2
Назва документу: Про затвердження «Положення про адміністративну комісію, та її складу при виконавчому комітеті Немовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області з додатками»
Прикріплені файли:
  1. завантажити рішення Виконавчого комітету (0.05 МБ)

Фото без опису

НЕМОВИЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

САРНЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виконавчий комітет

Р І Ш Е Н Н Я

14 січння 2026 року                                                      №2

 

Про затвердження «Положення про

адміністративну комісію, та її складу

при виконавчому комітеті Немовицької

сільської ради Сарненського району Рівненської області з додатками»

 

Відповідно  п.п. 4 п. «б» ч. 1 ст. 38, 52, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.213, ст.214, ст. 215, ст.216, ст.217, ст.218  Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про адміністративну процедуру», з метою підвищення ефективності  адміністративного впливу і суспільного порядку, забезпечення належного та своєчасного розгляду справ про адміністративні правопорушення, що віднесені до компетенції адміністративних комісій при виконавчих органах міських, селищних, сільських рад, виконавчий комітет сільської ради,

В И Р І Ш И В :

1. Затвердити Положення про адміністративну комісію при виконавчому комітеті Немовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області з додатками ( далі - Немовицька сільська рада) (додаток 1).

2. Затвердити склад адміністративної комісії при виконавчому комітеті Немовицької сільської ради (додаток 2).

3.  Рішення виконавчого комітету Немовицької сільської ради від 17.02.2021 року № 14 «Про створення адміністративної комісії, затвердження Положення про адміністративну комісію та зразків документів адміністративної комісії» вважати такими, що втратили чинність.

4.  Контроль за виконанням цього рішення покласти на секретаря Немовицької сільської ради Миколу КОЛЯДКА.

 

 

 

Сільський голова                                                                Олександр ТРОХИМЕЦЬ

 
 

Додаток 1 до  рішення

виконавчого комітету

Немовицької сільської ради

від 14 січня 2026 року №2

 

ПОЛОЖЕННЯ

про адміністративну комісію при виконавчому комітеті

Немовицької сільської ради

 

Розділ I. Загальні положення

 

1.1.   Адміністративна комісія (далі - комісія) - це колегіальний орган, який утворюється при виконавчому комітеті сільської ради для розгляду і вирішення справ про адміністративні правопорушення, за винятком справ, віднесених Кодексом України про адміністративні правопорушення до відання інших органів (посадових осіб). Метою адміністративної комісії виконавчого комітету Немовицької сільської ради (далі - виконавчий комітет) є розгляд справ про адміністративні правопорушення, виховання громадян у дусі додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов’язків, підвищення правової культури громадян, а також попередження створення нових правопорушень, як самими правопорушниками, так і іншими особами.

1.2.  Адміністративна комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, законами Верховної Ради України, актами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, рішеннями Немовицької сільської ради, розпорядженнями Немовицького сільського голови, рішеннями виконавчого комітету Немовицької сільської ради, цим Положенням та іншими нормативними актами.

1.3. Діяльність Адміністративної комісії ґрунтується на принципах законності, відкритості, обґрунтованості, охорони інтересів особи та держави, гласності, публічності, своєчасності і розумного строку, гарантування права особи на участь в адміністративному провадженні, ефективності, рівності учасників адміністративного процесу перед законом.

1.4. Адміністративна комісія у своїй діяльності відповідальна перед виконавчим комітетом та підзвітна йому. Виконавчий комітет при потребі може проводити зміни в складі адміністративної комісії.

1.5. Повноваження адміністративної комісії починаються з дня прийняття виконавчим комітетом рішення про її створення.

1.6. Закінченням строку повноважень затвердженого складу адміністративної комісії є дата формування повного оновленого складу виконавчого комітету.

 

Розділ II. Основні завдання

2.1. Розгляд справ про адміністративні правопорушення, які віднесені до компетенції Комісії, та застосування заходів впливу до осіб, які вчинили адміністративні провопорушення.

2.2. Охорона прав і законних інтересів громадян, організацій, підприємств, установ усіх форм власності.

2.3. Адміністративна комісія забезпечує своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення їх в точній відповідності із законодавством, виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів.

 

ІІІ. Справи про адміністративні правопорушення,

підвідомчі адміністративній комісії

 

3.1. Адміністративна комісія розглядає усі справи про адміністративні правопорушення, віднесені до її компетенції (ч. 1 ст. 218 КпАП України).

 

IV. Склад адміністративної комісії

 

4.1.  Адміністративна комісія діє в складі: голови, заступника голови комісії, відповідального секретаря і не менш як 6 членів комісії. Всі члени адміністративної комісії працюють на громадських засадах. Порядок діяльності адміністративних комісій встановлюється цим Кодексом та іншими законодавчими актами України.

4.2. До складу комісії  можуть входити депутати ради (за згодою), представники інших організацій (за згодою), працівники трудового колективу сільської ради, представники підприємств, установ, організацій усіх форм власності, представників профспілкових та інших громадських організацій, тощо.

4.3. До складу адміністративної комісії не можуть входити представники державних органів, посадові особи яких мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення, а також працівники прокуратури, суду і адвокати.

4.4. Поточну роботу, щодо організації виконання постанов адміністративної комісії здійснює секретар комісії. Контроль за виконанням постанов здійснює голова комісії.

4.5. Кількість членів Комісії встановлюється залежно від обсягу роботи комісії, але не менше 6 осіб.

4.6. Основною формою роботи Комісії є засідання, які проводяться за потреби, по мірі надходження протоколів про адміністративні правопорушення. Засідання комісії є правочинними, якщо в них беруть участь більше половини від загального складу комісії. Рішення приймається відкритим голосуванням і вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більшість членів комісії, які беруть участь у засіданні. При рівному розподілі голосів  вирішальним є голос голови комісії.

4.7. Адміністративна комісія організовує облік розглянутих справ про адміністративні правопорушення.

4.8.  Адміністративна комісія, встановивши при розгляді конкретних справ, або в результаті узагальнення практики їх розгляду причин та умов, що сприяли вчиненню адміністративних правопорушень, вносить у відповідний орган, громадську організацію або посадовій особі пропозиції про вжиття заходів щодо усунення цих причин та умов.

4.9. Справа, що заводиться адміністративною комісією, повинна містити протокол про адміністративне правопорушення, протокол засідання і постанову комісії, дані про сповіщення осіб, які беруть участь у справі, про день і час засідання комісії, вручення або надіслання постанови особі щодо якої її винесено, та потерпілому, відмітки про звернення до виконання постанови, хід і результати її виконання та інші документи у цій справі.

4.10. Голова адміністративної комісії, а під час його відсутності заступник голови:

- керує роботою комісії, несе відповідальність за виконання покладених на комісію завдань;

-   головує на засіданнях комісії;

-  забезпечує регулярне проведення засідань комісії, визначає коло питань, що підлягають розгляду на черговому засіданні;

-  вживає заходів щодо підвищення рівня правової культури і правової підготовки членів адміністративної комісії;

- підписує протокол і постанову комісії у справі про адміністративне правопорушення.

 

4.11.    Секретар адміністративної комісії:

-  заводить по кожному протоколу про адміністративне правопорушення окрему справу;

-  здійснює підготовку до розгляду справ про адміністративні правопорушення;

-  вирішує організаційні питання проведення засідань комісії;

- сповіщає про дату, час і місце засідання Адмінстративної комісії осіб, які беруть у ній участь;

-  веде по справах, що розглядаються комісією, протоколи засідань комісії;

- разом з головою комісії підписує протокол і постанову комісії по справі про адміністративне правопорушення;

- звертає до виконання постанови про накладення адміністративного стягнення і контролює їх виконання;

- веде діловодство комісії, облік розглянутих справ про адміністративні правопорушення, забезпечує зберігання цих справ;

- представляє інтереси Адміністративної комісії в судах, у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, іншими юридичними та фізичними особами.

4.12. Технічне обслуговування та матеріально-технічне забезпечення адміністративної комісії покладається на виконавчий комітет Немовицької сільської ради.

  V. Порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення

 

5.1. Адміністративна комісія розглядає справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 218 КпАП та Правилами благоустрою території, а саме: Адміністративні комісії при виконавчих органах сільських рад розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 45469299103-1103-2104104-1статтею 136 (за вчинення порушень на автомобільному транспорті), статтями 138141142149-152частиною першою статті 154статтями 155155-2частиною другою статті 156частинами першою - четвертою статті 156-1, статтями 156-2159, частиною першою статті 163-17статтею 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтею 179статтею 180 (крім справ щодо батьків неповнолітніх або осіб, які їх замінюють), частиною четвертою статті 181статтею 181-1частиною першою статті 182статтями 183185-12186189189-1212-1 цього Кодексу.

Адміністративні комісії при виконавчих органах сільських рад розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 92статтею 99 (коли правопорушення вчинено громадянином), статтями 103-1103-2104статтею 136 (за вчинення порушень на автомобільному транспорті), статтями 141142150-152статтями, 155155-2частиною другою статті 156частинами першою - четвертою статті 156-1, статтями 156-2159, частиною першою статті 163-17статтею 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтею 179статтею 180 (крім справ щодо батьків неповнолітніх або осіб, які їх замінюють), частиною четвертою статті 181частиною першою статті 182статтями 183186212-1 цього Кодексу.

5.2.  Підставою для розгляду адміністративною комісією справи є протокол (акт) про адміністративне правопорушення, складений відповідним державним чи громадським органом, службовою особою, уповноваженою посадовою особою для складання протоколів.

5.3.    У протоколі зазначаються:

- дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол;

- відомості про особу порушника;

- місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення;

- прізвища, ініціали, адреса свідків і потерпілих, якщо вони є;

- нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення;

- пояснення порушника;

- інші відомості, необхідні для вирішення справи.

5.4. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

5.5. Справи про адміністративні правопорушення розглядаються адміністративною комісією відносно громадян, що проживають на території Немовицької територіальної громади в п’ятнадцятиденний строк з дня одержання протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.

5.6.  Адміністративна комісія діє за принципом відкритості, що  означає, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право знати про справу щодо себе, знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження, оскаржити постанову по справі.

5.7. В умовах запровадження карантину, надзвичайної ситуації надзвичайного або воєнного стану, що створюють загрозу життю і здоров'ю значних верств населення та введення такого стану відповідно до законодавства на всій території України або окремих територіях, засідання адміністративної комісії можуть проводитися в режимі відео/аудіо конференцій (дистанційне засідання). Організація дистанційних засідань покладається на виконавчий комітет Немовицької сільської ради та секретаря комісії за попереднім погодженням голови адміністративної комісії. У такому випадку особа, що притягається до відповідальності повідомляється про дистанційне засідання комісії та про можливість надати пояснення та клопотання відповідно до статті 268 КУпАП.

5.8. З метою підвищення виховної і запобіжної ролі провадження в справах про адміністративні правопорушення, такі справи можуть розглядатися на виїзних засіданнях комісії.

5.9. Повідомлення особи про дату, час та місце розгляду справи здійснюється за 3 дні до засідання, шляхом надсилання повістки рекомендованим листом з повідомленням про вручення або повідомленням через засоби мобільного зв’язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, також іншими особами, які забезпечують поінформованість особи, з дорученням такого підтвердження до матеріалів адміністративної справи. У разі відкладення розгляду справи про дату, час і місце наступного засідання особу може бути повідомлено під розписку.

5.10.Справа розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.  У разі відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

5.11. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.

5.12. Комісія відповідно до покладених на неї завдань:

- приймає у провадження матеріали справи, які належать до її компетенції, а також складені відповідно до вимог законодавства;

- веде їх облік;

- розглядає справи про адміністративні правопорушення;

- виносить рішення;

- веде контроль за виконанням рішень;

- веде діловодство в справах про адміністративні правопорушення.

5.13. При підготовці до розгляду справи відповідальний секретар адміністративної комісії вирішує такі питання:

-  чи належить до компетенції адміністративної комісії розгляд даної справи;

-  чи правильно складено протокол та інші матеріали справи;

- чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;

-  чи витребувано необхідні додаткові матеріали;

- чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого їх законних представників і адвоката.

5.14. Розгляд справи розпочинається з оголошення складу адміністративної комісії, яка розглядає дану справу.

5.15. Для забезпечення неупередженого та безстороннього вирішення справи членами адміністративної комісії за необхідності та виникненні обставин потрібно вживати заходів для усунення конфлікту інтересів при вирішенні справи та інших перешкод для забезпечення однакового ставлення до всіх учасників адміністративного провадження. Члени комісії повинні заявити відвід та самовідвід від участі у розгляді справи про адміністративне правопорушення.

5.16. Головуючий на засіданні адміністративної комісії оголошує, яка справа підлягає розгляду, хто притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, відповідно до статей 268-274 Кодексу України про адміністративні правопорушення, їх права і обов’язки. Після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення. На засіданні заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і клопотання.

5.17. Адміністративна комісія при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язана з’ясувати:

- чи було вчинено адміністративне правопорушення;

- чи винна дана особа в його вчиненні;

- чи підлягає вона адміністративній відповідальності;

- чи є обставини, що пом’якшують або обтяжують відповідальність;

- інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

5.18. При розгляді кожної справи про адміністративне правопорушення секретарем адміністративної комісії ведеться протокол, в якому зазначається:

- дата і місце засідання;

- найменування і склад комісії;

- зміст справи, що розглядається;

- відомості про явку осіб, які беруть участь у справі;

- пояснення осіб, які беруть участь у розгляді справи, їх клопотання і результати їх розгляду;

- документи і речові докази, досліджені при розгляді справи;

- відомості про оголошення прийнятої постанови і роз’яснення порядку та строків її оскарження.

5.19 Протокол підписується головою адміністративної комісії і відповідальним секретарем, а у разі відсутності одного з них-особами, що їх заміняють.

 

VI. Постанова адміністративної комісії, та порядок адміністративного оскарження

 

6.1. По справі про адміністративне правопорушення адміністративна комісія виносить одну з таких постанов:

- про накладення адміністративного стягнення;

- про застосування заходів впливу до неповнолітніх, передбачених ст.241 КУпАП.

- про закриття справи (ст.247 КУпАП).

6.2. За вчинення правопорушень адміністративна комісія може застосовувати такі адміністративні стягнення:

- попередження;

- штраф.

6.3. Постанова про закриття справи виноситься за наявності обставин, передбачених статтями 247, 284 КУпАП.

6.4. При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення адміністративна комісія накладає його в межах, установлених відповідною статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення та іншими актами, які передбачають відповідальність за адміністративні правопорушення.

6.5. При накладенні стягнення адміністративна комісія враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Якщо одночасно розглядаються дві або більше справ про вчинення однією особою кількох порушень, адміністративна комісія накладає стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке із вчинених правопорушень.

6.6. Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше, як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - два місяці з дня його виявлення відповідно до ч. 1 ст. 38 КУпАП.

6.7. Постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації, трудового колективу або передачі їх прокурору, органу попереднього слідства чи дізнання, а також при наявності обставин, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення, зазначених у статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

6.8. Постанова комісії повинна містити:

- найменування адміністративної комісії, яка винесла постанову;

- дату розгляду справи;

- відомості про особу, справа якої розглядається (прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування, місце роботи або навчання);

- викладення обставин, установлених при розгляді справи;

- зазначення нормативного акту, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення;

- прийняте у справі рішення.

6.9 Адміністративна комісія, приймаючи постанову про накладення адміністративного стягнення, має обґрунтувати своє рішення. Постанова повинна містити мотивувальну частину. Мотивування (обґрунтування) в письмовій формі повинно забезпечувати особі можливість правильно його зрозуміти та реалізувати своє право на оскарження. Крім того, важливо дотримуватися вимог щодо змісту мотивувальної частини постанови. В ній має бути зазначено: фактичні обставини справи; зміст документів та відомості, враховані під час розгляду справи; посилання на докази або інші матеріали справи, на яких ґрунтуються висновки адміністративного органу; детальна правова оцінка обставин, виявлених адміністративним органом, та чітке зазначення висновків, зроблених на підставі такої правової оцінки виявлених обставин.

6.10.  В постанові про накладення адміністративного стягнення має бути зазначено інформацію про спосіб, порядок і строки її оскарження, найменування та місцезнаходження адміністративного органу, який є суб’єктом розгляду скарги, та вид суду, до якого особа може подати позов. Зокрема, особа може, не чекаючи завершення розгляду справи про адміністративне правопорушення, оскаржити відмову щодо відводу посадової особи (члена адміністративної комісії) або особи, яка сприяє розгляду справи; відмову в наданні доступу до матеріалів справи або обмеження права особи на ознайомлення з такими матеріалами.

6.11. Адміністративна комісія при розгляді справ про адміністративні правопорушення зобов’язана дотримуватися вимог закону, щоб забезпечити право особи на справедливий розгляд її справи.

6.12. Постанова оголошується негайно після закінчення розгляду справи. Оскільки особа може реалізувати право на оскарження не раніше дня, коли вона дізналася про прийняту щодо неї постанову. адміністративною комісією, має  фіксуватися факт доведення постанови до відома особи.

6.13. Копія постанови протягом трьох днів вручається або надсилається особі, щодо якої її винесено.

6.14.  Копія постанови в той же строк вручається або надсилається потерпілому на його прохання.

6.15. Копія постанови вручається під розписку. В разі, якщо копія постанови надсилається, про це робиться відповідна відмітка у справі.

6.16. Постанова адміністративної комісії може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови у порядку, встановленому положеннями чинного законодавства України до районного  суду за місцем розгляду справи адмініст ративною комісією.

Скарга подається  безпосередньо  до суду, правомочному її розглядати. 

6.17 Подання у встановлений строк скарги на постанову, за винятком постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження, зупиняє виконання постанови до розгляду скарги.

6.18. Постанова набирає чинності стосовно учасника адміністративного провадження з дня доведення її до його  відома. Це передусім впливає на виникнення обов’язку в особи, на яку накладено стягнення, виконати її та на перебіг строку для оскарження постанови.

6.19. Постанови адміністративної комісії у справі про адміністративне правопорушення набирають законної сили після закінчення строку оскарження цих постанов, за винятком постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження.

6.20. Постанова адміністративної комісії про накладення адміністративного стягнення є обов’язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.

6.21. Контроль за правильним та своєчасним виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення здійснюється адміністративною комісією (відповідальним секретарем адміністративної комісії).

6.22.Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження виконується шляхом оголошення постанови порушнику.

Якщо постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження виноситься під час відсутності порушника, йому вручається копія постанови в порядку і строки, передбачені статтею 285 КУпАП.

6.23. Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, сплачується правопорушником  не пізніше як через п’ятнадцять календарних днів з дня вручення йому постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п’ятнадцять календарних днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Сума штрафів, накладених за вчинення адміністративного правопорушення, зараховується до місцевого бюджету.

6.24. Відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу здійснюється в порядку, встановленому законом.

6.25. У разі не сплати штрафу правопорушником у строк, встановлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника та стягується в подвійному розмірі.

6.26. На підставі документа, що свідчить про виконання постанови, секретар адміністративної комісії робить на постанові відповідну відмітку.

6.27. Не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 КУпАП перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.

6.28. Провадження по справі про адміністративне правопорушення вважається закінченим після виконання постанови про накладення адміністративного стягнення, про що відповідальний секретар адміністративної комісії робить у журналі реєстрації протоколів та обліку справ про адміністративні правопорушення відповідну відмітку.

 

VII.ДІЛОВОДСТВО

 

7.1. Діловодство у справах ведеться Комісією відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, цього Положення та інших актів законодавства про адміністративні правопорушення.

7.2.Діловодство комісії провадиться відповідальним секретарем адміністративної комісії.

7.3 .Щодо кожного протоколу, який надійшов на розгляд адміністративної комісії, заводиться окрема справа. Справа, що заводиться адміністративною комісією, повинна містити протокол про адміністративне правопорушення, протокол засідання і постанову комісії, дані про сповіщення осіб, які беруть участь у справі, про день і час засідання комісії, вручення або надіслання постанови особі, щодо якої її винесено, та потерпілому, відмітки про звернення до виконання постанови, хід і результати її виконання та інші документи у цій справі.

7.3. Відповідальний секретар адміністративної комісії веде журнал обліку справ про адміністративні правопорушення.

7.4. Для забезпечення належної роботи адміністративна комісія використовує документи встановленого зразка:

         - протокол засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті Немовицької сільської ради (додаток 3);

         - постанову у справі про адміністративне правопорушення

 (додаток 4);

         - постанову про закриття справи (додаток 5);

         - журнал реєстрації протоколів та обліку справ про адміністративні правопорушення (додаток 6);

         - повістку-виклик (додаток 7).

 

VIII. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

 

8.1. Питання, що не врегульовані даним Положенням, вирішуються у відповідності до положень чинного законодавства у відповідній сфері, якими встановлюються інші правила, ніж передбачені цим Положенням.

8.2. Це Положення може бути змінене та доповнене на підставі рішення виконавчого комітету Немовицької сільської ради.

 

 

Секретар сільської ради                                                        Микола КОЛЯДКО

 

 

 

 

 

Додаток 2 до  рішення

виконавчого комітету

Немовицької сільської ради

від 14 січня 2026 року №2

 

         Склад
адміністративної комісії при виконавчому комітеті

Немовицької сільської ради

 

Голова комісії:

 

Трохимець Олександр Петрович        -  сільський голова.

 

Заступник голови комісії:

 

АЗІЗОВА Тамара Азізівна

- заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів.

 

Секретар комісії:

 

КОЛЯДКО Микола Іванович              - секретар сільської ради

 

Члени комісії:

 

САВАНЧУК Сергій Віталійович - начальник відділу освіти, культури та з питань сімʼї, молоді та спорту Немовицької сільської ради;

 

КРАТ Ольга Володимирівна - начальник відділу економічного розвитку, інвестицій та житлово-комунального господарства;

 

ГЕНЬКО Людмила Петрівна - директор комунального некомерційного підприємства «Немовицький центр первинної медико-санітарної допомоги» Немовицької сільської ради

 

ПАРАНИЦЯ Юлія Олександрівна - начальник відділу юридичного, кадрового забезпечення, мобілізаційної роботи та реєстрації;

 

КОВАЛЬЧУК Катерина Володимирівна - начальник відділу земельних відносин Немовицької сільської ради;

 

ПОТАПОВИЧ Світлана Пилипівна - начальник відділу соціального захисту;

 

 

 

Секретар сільської ради                                                        Микола КОЛЯДКО

 

                                      Додаток 3 до рішення

                                     виконавчого комітету

                                     Немовицької сільської ради

                                     від 14 січня 2026 року №2

ЗРАЗОК

 

ПРОТОКОЛ №____

засідання адміністративної комісії при виконавчому

комітеті Немовицької сільської ради

 

 «___» _________ 20___ року                                                                    с.Немовичі

 

         Адміністративна комісія при виконавчому комітеті Немовицької сільської ради у складі:

присутні:  голова комісії-____________________________________________,

                  заступник голови комісії - ________________________________,

                  секретар комісії - ________________________________________,

                  члени комісії - ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________,

відсутні - _______________________________________________________ .

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

Розгляд справи про адміністративне правопорушення передбачене ч.___ ст.____ КУпАП, стосовно гр.______________________(прізвище, ім'я, по-батькові) та прийняття рішення за результатами розгляду.

Перед початком розгляду протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення, головуючий засідання оголосив склад адміністративної комісії та роз’яснив права й обов’язки, передбачені ст.268 КУпАП.

 

1. СЛУХАЛИ:

 

__________________(прізвище. ініціали), головуючого засідання комісії який повідомив, що на розгляд адміністративної комісії при виконавчому комітеті Немовицької сільської ради надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії «___» №____ від ___.___.20___року:____________ (фабула правопорушення згідно протоколу про адміністративне правопорушення).

___________(прізвище, ініціали),секретаря адміністративної комісії, яка/який повідомила(в), що гр. ____________________(прізвище, ініціали) була(в) належним чином повідомлена(ий) про дату, час і місце проведення засідання комісії, та від неї(нього) не надходило клопотання про відкладення розгляду справи (розгляд справи без участі). Інші матеріали по справі не надходили (в разі якщо надходили зазначити).

Документи і речові докази, досліджені при розгляді справи (повний перелік).

 

2. ВИСТУПИЛИ

 

Гр._________________________(прізвище, ініціали особи яка притягується до адміністративної відповідальності), яка(ий)________________________________________________________________________________________________________(пояснення особи).

Члени комісії з пропозиціями, щодо виду стягнення, яке необхідно застосувати до порушника, враховуючи обставини, що пом’якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення.

 

ГОЛОСУВАННЯ:

Підтримати пропозицію_____(прізвище, ініціали): «за»-___;«проти»-___; «утримались»-______.

 

         3. ВИРІШИЛИ:

 

         Визнати гр.___________________________ (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження) винною(им) у вчиненні адміністративного правопорушення та притягнути до адміністративної відповідальності за ч.____ст.____ КУпАП і накласти на неї/нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу(попередження) в розмірі _______(прописом)____грн____коп.

 

 

Голова комісії ______________(підпис)                                    Прізвище, ініціали

 

 

Секретар комісії_____________(підпис)                                  Прізвище, ініціали

 

 

 Додаток 4 до рішення

виконавчого комітету

Немовицької сільської ради

від 14 січня 2026 року №2

ЗРАЗОК

 

ПОСТАНОВА №____

у справі про адміністративне правопорушення

 

 «___» _________ 20___ року                                                                    с.Немовичі

 

         Адміністративна комісія при виконавчому комітеті Немовицької сільської ради у складі: ____________________________________________(ПІБ членів комісії, присутніх на засіданні),у відкритому засіданні розглянувши протокол про адміністративне правопорушення _______________(серія, №___, від___), що надійшов з________________ (назва установи звідки надійшли матеріали адміністративної справи, який складено), встановила, що гр._____________ (ПІБ з зазначенням паспортних даних або документу, який посвідчує особу, дати народження), який зареєстрований та проживає за адресою:_________________________, вул.__________________, (дані про місце роботи або навчання), вчинив (ла) (опис обставин, установлених при розгляді справи), чим порушив(ла) ч.___ст.____Кодексу України про адміністративне правопорушення.

         На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 24, 283, 284 Кодексу України про адміністративне правопорушення, адміністративна комісія

 

ПОСТАНОВИЛА:

 

         Визнати гр.______________________ (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження) винним у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.___ст.___ Кодексу України про адміністративне правопорушення.

         Притягнути гр. ______________________, ______________(дата народження), до адміністративної відповідальності за ч.___ ст.___ КУпАП і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу (попередження) у розмірі _____(прописом) ___грн___коп.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься правопорушником на рахунок:

р/р________________________________________________________________

Відповідно до статті 307 КУпАП, штраф повинен бути сплачений порушником не пізніше п’ятнадцяти днів з дня вручення постанови про накладення штрафу.

Квитанцію про сплату штрафу необхідно подати секретарю адміністративної комісії.

Відповідно до статті 308 КУпАп, у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби, де буде стягнутий штраф у подвійному розмірі в сумі ____грн____коп (прописом).

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення в порядку, передбаченому п.1 ч.1 ст. 288 КУпАП.

Дата набрання чинності постанови__________20___року.

Строк пред’явлення постанови до виконання________20___року.

 

 

 

Голова комісії ______________(підпис)                                    Прізвище, ініціали

 

 

Секретар комісії_____________(підпис)                                  Прізвище, ініціали

 

 

         Розписка про одержання постанови                              Копія постанови надіслана

Постанову №______від «___»___________20__року                 рекомендованим листом №_

Одержав(ла) «___»____________________20__року                  «___» __________20__року

                                                                                                          ________________________

(ПІБ, підпис)                                                                                     (посада, ПІБ особи, яка

                                                                                                          відправила постанову)

 

Додаток 5 до рішення

виконавчого комітету

Немовицької сільської ради

від 14 січня 2026 року №2

ЗРАЗОК

 

ПОСТАНОВА №_

про закриття справи

 

 «___» _________ 20___ року                                                                    с.Немовичі

 

         Адміністративна комісія при виконавчому комітеті Немовицької сільської ради Сарненського району, Рівненської області у складі: ____________________________________________(ПІБ членів комісії, присутніх на засіданні),у відкритому засіданні розглянувши протокол про адміністративне правопорушення _______________(серія, №___, від___), що надійшов з________________ (назва установи звідки надійшли матеріали адміністративної справи, який складено), встановила, що гр.____________________ (ПІБ з зазначенням паспортних даних або документу, який посвідчує особу, дати народження), який зареєстрований та проживає за адресою:________________, вул._______________, (дані про місце роботи або навчання), відносно якого(ї) вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, відповідальність за яке передбачена ч.___ст.___ КУпАП.

         На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 22, 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративне правопорушення, адміністративна комісія

 

ПОСТАНОВИЛА:

 

         На підставі ч.___ст.___Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити провадження по адміністративній справі, відповідальність за яке передбачена ч.___ст.___КУпАП, відносно гр.______________________ (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження) за відсутності події та складу адміністративного правопорушення/в зв’язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення в порядку, передбаченому п.1 ч.1 ст. 288 КУпАП.

Дата набрання чинності постанови__________20___року.

Строк пред’явлення постанови до виконання________20___року.

 

Голова комісії ______________(підпис)                                    Прізвище, ініціали

 

 

Секретар комісії_____________(підпис)                                  Прізвище, ініціали

 

         Розписка про одержання постанови                              Копія постанови надіслана

Постанову №______від «___»___________20__року                 рекомендованим листом №_

Одержав(ла) «___»____________________20__року                  «___» __________20__року

                                                                                                          ________________________

(ПІБ, підпис)                                                                                     (посада, ПІБ особи, яка

                                                                                                          відправила постанову)

                                                                                    

Додаток 6 до  рішення

виконавчого комітету

Немовицької сільської ради

від 14 січня 2026 року №2

ЗРАЗОК

 

ЖУРНАЛ

реєстрації адміністративних протоколів та обліку справ

про адміністративні правопорушення

 

 

№ п/п

 

Дата надходження адміністративного протоколу

Установа, звідки надійшов адміністративний протокол

Протокол серія_

№_від_

Стаття КУпАП

Постанова №_від_

Результат розгляду адміністративного прот.

Виконання постанови

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Секретар сільської ради                                                        Микола КОЛЯДКО

 

 

 

 

 

 

Додаток 7 до рішення

виконавчого комітету

Немовицької сільської ради

від 14 січня 2026 року №2

ЗРАЗОК

Фото без опису

 

НЕМОВИЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

САРНЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

вул. Центральна, 4, с. Немовичі, Сарненського району, Рівненської області, 34540,

тел. (03655) 97 2 20, e-mail: sr.nemovichi@gmail.com, web: https:nemovycka-gromada.gov.ua

 

                Код ЄДРПОУ 04387786 

 

Повістка-виклик

 

         Адміністративна комісія при виконавчому комітеті Немовицької сільської ради викликає ВАС гр._____________________________________________(ПІБ)  на__год___хв «___»________20___року на засідання адміністративної комісії, за адресою: с.Немовичі, вул.______________________________ ,Сарненського району, Рівненської області у справі про адміністративне правопорушення за ч. _______ст.________Кодексу України про адміністративні правопорушення. При собі необхідно мати паспорт або документ, який посвідчує особу, та документ, які мають відношення до справи, яка розглядатиметься на адміністративній комісії. Про причини неявки згідно обставин, що унеможливлюють Вас з’явитися на засідання комісії просимо повідомити завчасно.
Якщо від Вас не надійде клопотання про відкладення розгляду справи з поважних причин - засідання комісії буде проведено без Вашої участі.

 

Голова адміністративної комісії________________    Олександр ТРОХИМЕЦЬ

 

 

Розписка про одержання повістки-виклику                            Повістка-виклик надіслана

Повістку-виклик від «___»___________20__року                       рекомендованим листом №_

Одержав(ла) «___»____________________20__року                  «___» __________20__року

                                                                                                          ________________________

(ПІБ, підпис)                                                                                     (посада, ПІБ особи, яка

                                                                                                          відправила постанову)


 


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних