A A A K K K
для людей із порушенням зору
Немовицька громада
Рівненська область, Сарненський район

село Гута-Перейма

Найменше село Сарненського району, в якому проживають 83 чол. (на 01.01. 2014 р.). Відстань до Сарн – 14 км, до Немович – 8 км. Засноване у 1823 році. За даними «Словника географічного королівства Польського», виданого у 1902 році, у селі  на той час проживало 138 чол. населення (22 буд.).

    

На польських скловарнях працювали потужні печі (гути), в яких видували різноманітні скляні вироби. Саме тому, за однією з версій, за селом і закріпилось наймення Гута.

Багато жителів села працювали на залізниці Рівне-Лунінець, а відтак станції Степань, відкритої 2 (14) серпня 1885 року, яку в 1895 році було перейменовано на Немовичі.

У 20-30-х роках ХХ століття в Гуті-Переймі жили поляки-осадники. Старожили пам’ятають польську школу. Багато жителів села воювало на фронтах Другої світової війни.

 

Немовичі — селище в Україні, в Сарненському районі Рівненської області. Населення становить 54 особи. Розташоване при залізничній станції Немовичі.

Селище Немовичі (до 1895 року Степань) – пасажирська проміжна залізнична станція Львівської залізниці, розташована на території Немовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області. Відстань до с. Катеринівки – 5 км, до с. Немовичі – 10 км.

Розташована на лінії Рівне-Сарни між станціями Малинськ (12 км) та Сарни (відстань 15 км).

Станцію було відкрито 2 (14) серпня 1885 року, при відкритті руху на залізниці Рівне-Сарни-Лунинець. Сучасна назва – з 1895 року.

На 01.01.2014 р. налічується 59 чол. населення. Працює Немовицьке лісництво. Зупиняються лише приміські дизель-поїзди. Невеличкі будівлі виразно контрастують на фоні високих дерев і густих кущів, що впритул обступили залізничну станцію. В сезон, з кожним приходом потяга, на пероні можна побачити чимало людей, які поспішають з відрами, повними по вінця ягід, кошиками, з горами попід самі дужки, грибів. Швиденько зникають у дизелі й усе навкруги затихає, чути лише шепіт дерев і спів лісових невгамовних пташок і старече перегукування на своїх подвір’ях одиноких пенсіонерів.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь