Участь у проєкті "Рівненщина на смак"
24 червня 2024 року Немовицька громада взяла активну участь у проєкті «Рівненщина на смак». Рівненщина на смак - проєкт, що розповідає про кожну громаду Рівненщини і запрошує вас відвідати та переконатися наскільки ми з вами унікальні, незвичні у традиціях та культурі», - зазначає Любов Романюк, начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА.
Консультативну платформу «Траєкторія розвитку культури Немовицької громади» відкрили Любов Романюк, начальниця управління культури і туризму ОДА, Ігор Павленко, заступник облдержадміністрації та Олександр Трохимець, голова Немовицької сільської ради. Про проблемні питання та стратегію розвитку культури, охорони культурної спадщини та туризму в громаді відбувся обмін досвідом між керівниками та спеціалістами обласного управління і спеціалістами відділу освіти, культури, молоді та спорту Немовицької сільської ради. Також в рамках проєкту «Рівненщина на смак» проводилася атестація аматорських колективів. Народний аматорський вокальний ансамбль «Терен» КЗ «Немовицький будинок культури» (худ.керівники: Лариса Крат та Марія Генько) та народний аматорський фольклорно-автентичний колектив «Червона калина» КЗ «Зносицький будинок культури» (худ.керівник Валентина Никончук) продемонстрували свою професійність та підтвердили звання «Народний». Також у громаді діє народна аматорська фотостудія «Об’єктив» КЗ «Немовицький будинок культури» с.Немовичі, яка теж підтвердила своє звання.
Згадали про мережу публічних бібліотек Немовицької сільської ради, яка складається з 4 бібліотек. Читачами є 3,5 тис. мешканців громади. Бібліотечний фонд налічує 55,1 тисяч примірників. Так на території Немовицької громади діє 3 будинки культури та 1 клуб. В межах громади функціонує 20 різножанрових та різновікових аматорських формувань. У закладах клубного типу функціонує 15 колективів аматорської творчості, 3 колективи, що мають звання «народний».
Гості громади відвідали церкву Св. Преподобної Параскеви Сербської збудовану у 1881 році, яка є пам’яткою архітектури. Немовицька громада має кілька об’єктів історії місцевого значення, зокрема:
-
- Кам’яний Хрест (с. Немовичі);
- 7 польських дотів столітньої давнини (с.Тинне);
- маєток Іполита Младзяновського (с. Тинне);
- масові поховання воїнів УПА(с.Немовичі, с.Зносичі, с.Тинне);
- урочище «Лиса гора» (с. Тинне);
- хутір «Бердуха»(с.Тинне).
Природа нашого краю зачарувала гостей своєю неповторністю: озеро з лебедями, грибні місця, ягідники, розмаїття трав, урочище «Лиса гора». Ще у громаді є майстри, що продовжують старовинні традиції: Віктор Генько (с. Немовичі) плетіння кошів, Микола Трохимович (с. Зносичі) плетіння березових віників. Краса представлена на виставці виробів народних умільців: вишивка, роботи з бісеру, гіпсу, ротангу, дерева, епоксидної смоли та природніх матеріалів! Петро Одарчук, Валентина Никончук, Марина Абрамчук, Неля Юнкер, Галина Генько, Сніжана Литвак, Оксана Коток, Ірина Шмалюк та Тетяна Корабльова - майстри своєї справи!
Автентичні страви кожного села - це теж частина нашої нематеріальної культурної спадщини. Тут наші славні господині презентували смачнющі: «Гриб», «Марушки», «Кришани», «Муціки», «Обварухи», «Пенцак»; «Вареники із сиром та пшоном», «Коржі з чорницями», «Схудні млинці», «М’ясо запечене по катеринівськи», «Ковбаса картопляна», «Ковбаса м’ясна».