Облаштування пам’ятного меморіалу у Немовицькій громаді

Дата: 03.10.2023 14:26

1 жовтня 2023 року в селі Немовичі на старому кладовищі біля братської могили відбулося освячення пам’ятної дошки учасникам національно-визвольних змагань 1941-1955рр. На дошці розміщено слова «Волання мертвих до живих» з Книги Пам’яті і Слави Волині Олександра Денищука Том 9.

ВОЛАННЯ МЕРТВИХ ДО ЖИВИХ

Пам’ятайте: ми загинули,

щоб ви жили вільними,

а не рабами; ми віддали своє життя

задля Вас і України;

а були ж ми молоді,

хотіли жити, орати поле,

ростити дітей, внуків…

Зберігайте пам’ять про нас

заради своїх дітей,

заради безсмертя

України!

Пам’ятайте про тих,

хто вже ніколи не прийде,

і поминайте нас у своїх молитвах.

Згідно матеріалів досліджень автора, що їх проводив протягом останніх 25 років, в селі Немовичі виявлено 152 учасники національно-визвольних змагань 1941-1955рр. З них загиблих – 62, репресованих – 55, не репресованих – 25, пропало безвісти – 2, доля 8 осіб невідома. На жаль, немає достеменних даних про те, хто саме похований у братській могилі, наявні дані потребують уточнення.

Ініціаторами вище зазначеного заходу стали члени релігійної громади парафії Апостолів Петра і Павла Рівненсько-Волинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) с.Немовичі.

Немовицька сільська рада  висловлює щиру вдячність всім, хто долучився до облаштування пам’ятного меморіалу, а особливо протоієрею Віталію Ковризі, благочинному Сарненського районного благочиння Рівненсько-Волинської єпархії ПЦУ, жителю с.Немовичі Миколі Яковцю.