Всеукраїнський форум "Нематеріальна культурна спадщина : міжрегіональна співпраця"

Дата: 08.09.2023 14:00

Учасники форуму.

07 вересня 2023 року відбувся Всеукраїнський форум «Нематеріальна культурна спадщина:міжрегіональна співпраця» за участю представників Рівненської, Волинської, Одеської, Івано-Франківської, Львівської областей.

Начальник Управління культури і туризму, Любов Романюк, закликала шукати унікальні перлини нематеріальної спадщини, не просто декларувати їх, а й робити частиною нашого життя, передавати нашим дітям і онукам.

Учасники форуму імпровізовано відтворили Елемент нематеріальної культурної спадщини «Весільний обряд «Читання корони» у Тараканівській громади Дубенського району Рівненської області, зафіксований ще у 1930 році. А згодом подібний обряд у Іваничівській селищній громаді Волинської області представив народний аматорський фольклорний колектив «Горлиця» КЗ «Центр культури, дозвілля та спорту» Іваничівської селищної ради, керівник – Галина Дорощук.

Весільні обряди Рівненського Полісся представив «Народний художній колектив» молодіжний фольклорний гурт «Веснянка» Етнокультурного центру Рівненського міського Палацу дітей та молоді, художній керівник – заслужений працівник культури України Віктор Ковальчук. "Українська культурв має стати мейнстрімом і потужним елементом економіки, щоб усі наші народні промисли капіталізувалися через експорт. Уже весь світ хоче носити наші вишиванки, пізнавати нашу культури, вивчати нашу мову. Кожен має знати, що Україна - це велична із тисячолітньою історією", - зазначив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.