Головне управління ДПС у Рівненській області інформує
Внесок бізнесу Рівненщини у перемогу – понад 9,7 мільярдів гривень сплачених податків
Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Андрій Троцко, сплачені до бюджету 9,7 млрд грн, є результатом співпраці бізнесу, податкової служби та органів місцевого самоврядування Рівненщини. Завдяки представникам бізнесу, хто в умовах воєнного стану продовжує працювати, забезпечувати робочими місцями жителів регіону і сумлінно сплачувати податки бюджет країни отримав на 2 млрд гривень більше ніж за відповідний період минулого року.
До державної скарбниці сплачено майже 3 млрд 758 млн грн, що на 697 млн грн більше, ніж у аналогічному періоді 2022 року. З них податок на доходи фізичних осіб – майже 1,3 млрд грн, що на 308 млн грн, більше, ніж у аналогічному періоді минулого року.
Доходи місцевих бюджетів за сім місяців поточного року склали 5 млрд 984 гривень. Порівняно з січнем – липнем 2022 року додатково забезпечено 1,3 млрд гривень.
«Податкові відносини в умовах воєнного стану – важлива складова економічного фронту. Сплачені в повній мірі податки є тим фінансовим ресурсом, який гарантує повноцінну життєдіяльність і безпеку в умовах війни, як територіальних громад так і держави в цілому», - зауважив Андрій Троцко.
Мінімальне податкове зобов’язання для громадян
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» для платників податків – фізичних осіб, у яких у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, введено поняття мінімального податкового зобов’язання (далі –МПЗ).
Відповідно до п. 64 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) першим роком, за який визначається МПЗ, є 2022 рік.
Платником у частині МПЗ є резидент, який володіє та/або користується (орендує (суборендує), на умовах емфітевзису, постійно користується) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь (п.п. 162.1.1 прим. 1 п. 162.1 ст. 162 ПКУ).
Підпунктом 170.14.3 п. 170.14 ст. 170 ПКУ встановлено, що визначення загального МПЗ фізичним особам, які не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб.
Платниками податку до бюджету сплачується лише позитивне значення різниці між сумою загального МПЗ та сумою сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь.
До загальної суми сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів для платника податку – фізичної особи включаються: податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції; земельний податок за земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь (п.п. 170.14.5 п. 170.14 ст. 170 ПКУ).
У разі незгоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов’язання з податку такий платник податку має право протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:
земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;
суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;
суми сплачених податків, зборів, платежів.
Закон №3219: відновлено строки надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій
Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». Так з 01.08.2023 року виключено п. 102.9 ст. 102 ПКУ, відповідно до якого на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупинявся перебіг строків, визначених ПКУ, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених ПКУ.
Також визначено, що п.п. 69.9 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, який встановлював окремі особливості зупинення перебігу строків, діяв до 01.08.2023.
З 01 серпня 2023 року для платників податків та контролюючих органів відновлено перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншими законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема: строки надання індивідуальних податкових консультацій, розгляду скарг платників податків, надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів.