Головне управління ДПС у Рівненській області інформує
Рівненщина: в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску з початку року вже надійшло до бюджету 34,5 млн гривень
В ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що сума заборгованості платників Рівненщини зі сплати єдиного внеску станом на 01.12.2022 cкладає 152,8 млн. грн., в т. ч. 68,4 млн. грн. мають заборгованість юридичні особи та 84,4 млн. грн. - фізичні особи.
З метою зменшення заборгованості по єдиному внеску та недопущення її зростання в подальшому податківцями області у поточному році скеровано до органів державної виконавчої служби 1027 вимог про сплату недоїмки з єдиного внеску на загальну суму 13,0 млн. гривень. Також фахівцями податкової служби проведено відповідні роз’яснювальні заходи з платниками податків.
Як результат проведеної роботи - в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску з початку року вже надійшло до бюджету 34,5 млн. гривень.
Враховуючи виклики, які ставляться перед державою в умовах воєнного стану, звертаємося до платників, які вже допустили виникнення боргу, з пропозицією виявити громадянську відповідальність перед державою та суспільством і здійснити сплату зобов’язань.
Пам’ятайте, що сумлінне ставлення роботодавців до своїх обов’язків щодо своєчасної сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та розуміння необхідності термінового погашення заборгованості дозволить вирішити проблему створення нових боргів та гарантуватиме соціальні виплати найманим працівникам.
Триває податкова амністія: хто може скористатись одноразовим добровільним декларуванням та хто не може бути декларантом
В ГУ ДПС у Рівненській області нагадують, що до 1 березня 2023 року в Україні триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування. Згідно з абзацом першим п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.
При цьому, визначення фізичної особи як «резедента» для ПКУ регулює п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, відповідно до якого:
фізична особа – резидент – це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.
У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.
Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.
Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.
Якщо всупереч закону фізична особа – громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого цим Кодексом або нормами міжнародних угод України. Якщо фізична особа є особою без громадянства і на неї не поширюються положення абзаців першого – четвертого п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, то її статус визначається згідно з нормами міжнародного права.
Достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому ПКУ, або її реєстрація як самозайнятої особи.
Відповідно до абзаців другого – четвертого п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ декларантами не можуть бути особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування.
Декларантами також не можуть бути особи, які за будь-який період, починаючи з 01 січня 2010 року, виконують або виконували в Україні публічні функції, передбачені п. 37 частини першої ст. 1 Закону України від 06 грудня 2019 року № 361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».
Декларантами не можуть бути особи, стосовно яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України від 14 серпня 2014 року № 1644-VII «Про санкції» із змінами та доповненнями.
Більше про одноразове добровільне декларування – за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya
Обмеження щодо права на нарахування податкової знижки
Обмеження щодо права на нарахування податкової знижки передбачені ст.166 Податкового кодексу України. Зокрема:
- податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника ПДФО;
- загальна сума податкової знижки, нарахована платнику ПДФО у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника ПДФО;
- якщо платник ПДФО до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Зверніть увагу, що підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум, зображуються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи. Декларація подається по 31 грудня (включно) наступного за звітним податкового року.
Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2021 року, можуть подати податкову декларацію до контролюючого органу упродовж всього 2022 року (по 31 грудня 2022 року).