Арештованими рахунками можна скористатися

Дата: 07.03.2022 09:24

З рахунків, на які державними чи приватними виконавцями накладено арешт, можна здійснювати видатки.
Такий дозвіл надано за умови, якщо сума стягнення за виконавчим документом не перевищує 100 000 (сто тисяч) гривень.
Розраховуватися з рахунків, на які накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, дозволено до припинення чи скасування воєнного стану.
Відповідні зміни внесені постановою Уряду від 02 березня 2022 року № 198-р.

Також нагадуємо, що у магазинах та інших суб’єктів господарювання має бути встановлений (та працювати) термінал для проведення розрахунків, якщо одночасно виконуються такі умови:
- діяльність пов’язана із продажем товарів, громадським харчуванням та послугами;
- при проведенні розрахунку використовується реєстратор розрахункових операцій;
- суб’єкт господарювання діє в населеному пункті із чисельністю від 25 тисяч чоловік.
У разі порушення прав на вільне здійснення безготівкових розрахунків суб’єкти господарювання сфери торговельного та інших видів обслуговування несуть відповідальність у розмірі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (з 1 січня 2022 один НМДГ складає 1240,50 грн).