Немовицька громада
Рівненська область, Сарненський район

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!!!

Дата: 24.06.2021 12:14
Кількість переглядів: 1115

На території нашої області у тому числі і на території сілської ради і є два найбільш шкідливі карантинні організми,  з якими обов’язково потрібно проводити боротьбу.

Американський білий метелик – карантинний шкідник, обмежено поширений на території України, який  пошкоджує деревні та чагарникові рослини. Надає перевагу: шовковиці, клену ясенелистому, волоському горіхові, плодовим деревам. Зовні метелик білосніжний. Активний вночі й на світанку, вдень ховається під листям. Самки відкладають  яйця на верхній і нижній бік  листка групами по 300-500 яєць, укриваючи кладку тонким прозорим пушком. Через 5-10 діб відроджуються гусениці, які скелетують  листок, пізніше з’їдають  його  цілком, залишаючи тільки грубі жилки. До третього- четвертого  віку ведуть спільний спосіб життя, обплітаючи  павутиною листя, далі  розмір гнізда значно збільшується і може досягти два метри,  іноді ціле дерево. Починаючи з п’ятого віку, розповзаються і переходять до поодинокого способу життя. Гусениці живляться 45-55 діб, після чого заляльковуються в різних захищених місцях. У липні-серпні відбувається літ метеликів другого покоління, самки відкладають до 2000 яєць. Гусениці, які завершили розвиток, у серпні-вересні заляльковуються до весни наступного року.  Гусениці, відроджені з однієї кладки яєць, і можуть  повністю  оголити плодове дерево 10-15 річного віку. Тому у випадку виявлення гнізд, гілки з ними потрібно зрізати, зібрати у пакети та знищити. Цей механічний метод боротьби є самий ефективний і обов'язково повинен бути застосований, тому що вирішальним чинником боротьби з шкідником є знищення його у першому поколінні. Якщо не буде проведено належної боротьби з цим поколінням, то друга літня генерація буде більш багаточисельною, та шкода, яку спричинять гусениці цієї генерації буде значною. В прохолодну й дощову погоду спостерігається масова гибель гусениць. Лялечки гинуть у зимовий період при зниженні температури нижче - 30°С.

Заходи захисту:

обстеження багаторічних насаджень та смуг відчуження в період  масової появи павутинних гнізд  американського білого метелика з гусінню І-ІІ віку;зрізання павутинних гнізд з гусінню (до розповзання) з послідуючим знищенням;

на заражених деревах видалення відмерлої кори і обмазування стебла вапном;

у разі пошкодження 20 %  листя хімічна обробка на великих територіях, в лісосмугах, за межами населених пунктів препаратами  згідно Переліку препаратів,  дозволених до використання; у межах населених пунктів – екологічно безпечними біологічними препаратами.

Фото без опису Фото без опису

Яйцекладка та метелики

Фото без опису Фото без опису 

Червень-липень ( перше покоління), павутинне гніздо до V віку гусені   Серпень (друге покоління) ціле дерево

 Фото без опису Фото без описуФото без опису

Скелетоване листя дерева(після V віку)

Фото без опису Фото без опису Фото без опису

  Гусінь VII вік - 3,5 см у серпні

Протягом доби гусінь у стані спокою, наступного дня обплетена  павутиною і стає розміром 1-1,2см-гусінь, 

Фото без опису

Фото без опису 

Метелик 1,2-1,5 см     

Амброзія полинолиста – карантинний бур’ян , обмежено поширений на території України,шкодочинність складається зі зниження врожайності с/г культур, засмічення врожаю с/г культур, погіршення якості кормів, зниження продуктивності пасовищ і негативного впливу на здоров’я.  засмічує всі польові культури, особливо пропасні та зернові, а також городи, сади,луки, пасовища, полезахисні лісосмуги, часто зустрічається на узбіччях залізниць, шосейних і грунтових доріг, по берегах річок і ставків. Амброзія полинолиста розмножується лише  насінням, яке утворюється у великій кількості (50-3000  насінин), яке зберігає схожість від 5 до 40 років. На початку росту в амброзії коренева система формується швидше ніж надземна маса. Фаза 2-4 справжніх листочків триває впродовж місяця. Потім амброзія починає швидко нарощувати значну біомасу. За зовнішніми ознаками амброзія полинолиста нагадує полин звичайний. Стебло прямостояче, розгалужене, опушене короткими волосками.

Здійснення заходів з локалізації та ліквідації:

- ліквідаційна обробка гербіцидами амброзії згідно з Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, скошування або виривання з коренем за рахунок землевласників та землекористувачів на закріплених територіях;

- створення фітоценозів із багаторічних трав (злакових чи злаково-бобових травосумішок) або зімкненого рослинного покриву з однорічників, здатних пригнічувати амброзію;

- при наявності поодиноких рослин амброзії знищення шляхом виривання та спалювання, при сильному засміченні – скошування на початку цвітіння або здійснення хімічної обробки.

Фото без опису  Фото без опису 

Амброзія полинолиста                               Полин звичайний 

Фото без опису     Фото без опису

      Амброзія полинолиста                              Золотарник
 

Пам’ятаймо: найцінніше, що в нас є, – це наше довкілля. Зрештою, від нього залежить здоров’я нації. Захистити його – це наш спільний громадянський обов’язок.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь