Немовицька громада
Рівненська область, Сарненський район

НЕ ЗВОЛІКАЙТЕ ІЗ ЩЕПЛЕННЯМ ПРОТИ ДИФТЕРІЇ ТА ПРАВЦЯ

Дата: 09.12.2019 11:28
Кількість переглядів: 390

Про те, що в Україні можливий спалах дифтерії, лікарі попереджали давно. Причина — низький рівень вакцинації проти цього захворювання.

Фото без опису

Спалахи дифтерії характеризуються своєю циклічністю – 7-10 років. Під час останньої епідемії дифтерії в Україні (1991-1998 років) захворіло майже 20 тисяч людей, 696 з них померло.  На спорадичному рівні дифтерія  реєструється майже щорічно в різних регіонах. Проте, низький рівень охоплення щепленнями проти цієї інфекції, котрий сформувався в останні роки, може призвести до ускладнення епідемічної ситуації з дифтерії найближчим часом. Захворювання має високу смертність (до 50%) при відсутності щеплень у хворого та не введенні протидифтерійної сироватки на ранніх стадіях,  через ураження токсином серця. Минулого року в країні було 10 хворих, цього року – 2: в Хмельницькій та Луганській областях.

Станом на 23.10.2019 року в місті Ужгород, Закарпатської області  діагностовано три випадки захворювання на дифтерію. Всі троє студенти-іноземці. Першим захворів студент медичного факультету Ужгородського національного університету, котрий приїхав з Індії. У хлопця були симптоми, схожі на ангіну: болі в горлі, наліт на мигдалинах сірого кольору, температура. Однак медики відразу запідозрили  у хлопця дифтерію. Лікування розпочали вчасно, тому його здоров’ю наразі нічого не загрожує.  Як встановлено розслідуванням, хлопець пропустив ревакцинацію у 16-ти літньому віці.  Менш ніж за тиждень, з підозрою на дифтерію було госпіталізовано ще двоє, через день під підозрою ще 12 осіб…  Понад сотню контактних з ними людей наразі обстежують.

 Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – ВАКЦИНАЦІЯ!

«Вчасно зроблене щеплення допоможе сформувати імунітет та захистити від смертельно небезпечних захворювань», — наголошують у МОЗ.

Діти повинні отримувати щеплення в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 16 років, а дорослі — кожні 10 років. Такий інтервал у дорослому віці зумовлений тим, що імунітет проти цієї хвороби  зберігається близько 10 років.

Тож першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені, проводять вакциною АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-М.

Джерело: likar.center.

В Рівненській області наявна достатня кількість вакцини проти дифтерії та правця для дорослих і є можливість безкоштовно прищепитися проти цих хвороб  в кабінетах профілактичних щеплень закладів первинної медико-санітарної допомоги по місцю проживання.

Запрошуються усі особи, без обмежень по віку, котрі не отримували такі щеплення протягом останніх 10 років.

Не зволікайте, захистіть себе та своїх близьких!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь