A A A K K K
для людей із порушенням зору
Немовицька громада
Рівненська область, Сарненський район

Служба у справах дітей Немовицької сільської ради інформує!

Дата: 18.08.2022 16:35
Кількість переглядів: 462

Виховна функція сім'ї спрямована на формування і розвиток особистості дитини, її соціалізацію. Соціально-економічний стан сім'ї, соціально-професійний статус батьків, їх освітній і культурний рівень безпосередньо впливає на якість виховання дітей.

Служба у справах дітей Немовицької сільської ради  приділяє значну увагу профілактичній роботі з сім'ями, де на вихованні є діти, які опинились у складних життєвих обставинах.  25 дітей, які перебувають  в складних життєвих обставинах проживає  на території громади, основною причиною взяття на облік дітей - це невиконання їх батьками своїх батьківських обов’язків та вчинення насильства щодо дітей, кривдниками яких, в переважній більшості,  є батьки.   Фахівці служби у справах дітей спільно з спеціалістами відділу соціального захисту, поліцейськими офіцерами громади, працівниками сектору ювенальної превенції Сарненського районного відділу поліції  з?ясовують проблеми сімей, надають консультації та реальну допомогу в їх вирішенні.

Військова агресія рф поставила нові виклики для фахівців, які працюють у сфері захисту прав дитини. З початку лютого 2022 року, службою у справах дітей взято на облік 5 дітей, які залишились без батьківського піклування у зв’язку з тим, що діти з числа внутрішьопереміщених,  прибули на територію громади без законних представників. Всі діти були тимчасово влаштовані в сім’ю родичів та надано всебічну допомогу:   реєстрації як внутрішньопереміщені особи  на території громади, забезпечення необхідними речами, продуктами харчування та ін.  В ході роботи троє дітей повернуті батькам або законним представникам. 

Служба також постійно проводить профілактичну роботу з батьками та особами, що їх замінюють, у разі неналежного виконання ними обов?язків із виховання та утримання дітей.

Станом на сьогодні складено 53 акти обстеження умов проживання дітей в сім’ях.  Ініційовано 5  притягнень до адміністративної відповідальності батьків та осіб, що їх замінюють, за неналежне виконання батьківських обов'язків.  Один  позов про позбавлення батьківських прав знаходиться в Сарненському районному суді та  розглянуте, на засіданні комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Немовицької сільської ради,  клопотання служби у справах дітей про доцільність позбавлення батьківських прав жителів нашої громади щодо п’ятьох малолітніх дітей. Наразі рішення органу опіки та піклування щодо розгляду даного клопотання прийняте.

Також фахівці служби у справах дітей вкотре нагадують,  що батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття.  Зміст виховання, відповідальність батьків за розвиток дитини у сім'ї найповніше визначає чинне законодавство, зокрема, це  Конвенція ООН про права дитини,  Закони України «Про освіту», «Про охорону дитинства» та інш., де сказано:

1.Виховання в сім'ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.

2.На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.

3.Батьки та особи, які їх заміняють, зобов'язані:

  • постійно дбати про фізичне здоров'я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;
  • поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної та рідної мови, сім'ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв;
  • виховувати повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського та інших народів, дбайливе ставлення до історико - культурного надбання та навколишнього природного середовища, любов до своєї країни;

- сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;

виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.

 4. Держава надає батькам і особам, що їх замінюють, допомогу у виконанні ними своїх обов'язків, захищає права сім'ї.

Виховання дітей у сім'ї з обов'язковим піклуванням батьків про їх здоров'я, фізичний, духовний, моральний розвиток, навчання і підготовку до праці, а також визначення прав і обов'язків батьків та дітей, викладені в Сімейному кодексі України. Цей Кодекс регулює особисті та майнові відносини, які виникають в сім'ї між подружжям, між батьками та дітьми.

У Сімейному кодексі йдеться про взаємність обов'язків батьків та дітей, зокрема про те, що батьки і діти зобов'язані надавати взаємну моральну підтримку і матеріальну допомогу один одному.

Право на виховання дітей є передумовою здійснення обов'язків щодо виховання. Право та обов'язок батьків неможливо відокремити від їх особи. Відмовитись від прав і обов'язків вони не можуть, їх можуть позбавити прав тільки за рішенням суду. Така втрата прав тягне за собою надзвичайні наслідки – повне скасування прав та обов'язків стосовно дітей, за винятком одного – матеріального утримання.

Підстави, за наявності яких може постати питання про позбавлення батьківських правпередбачені статтею 164 Сімейного кодексу України. Таке питання може постати, коли буде встановлено, що батьки:

  • ухиляються від виконання своїх обов'язків щодо навчання і виховання дітей;
  • відмовляються без поважних причин забрати дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
  • відмовляються без поважних причин забрати дитину з інших дитячих лікувально профілактичних чи навчально-виховних закладів;
  • зловживають батьківськими правами, жорстоко поводяться з дітьми;
  • вдаються до будь яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
  • є хронічними алкоголіками чи наркоманами;
  • засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

Кожна з вказаних підстав є самостійною умовою для вирішення питань про позбавлення батьківських прав, яке проводиться тільки у судовому порядку. Цей перелік підстав свідчить про те, що батьки можуть бути позбавленими батьківських прав за порушення вимог Сімейного кодексу України, де передбачено, що батьки мають права і обов'язки виховувати своїх дітей, піклуватися про їх здоров'я, фізичний, духовний та моральний розвиток, навчання, готувати їх до праці. Також покладаються на батьків обов'язки щодо захисту прав і законних інтересів дітей, при цьому вони діють без особливих на те повноважень.

У Сімейному кодексі України сказано, що батько та мати мають рівні права та обов'язки щодо своїх дітей. Батьки користуються рівними правами і несуть рівні обов'язки щодо своїх дітей і у випадках, коли шлюб між ними розірвано. Тому, коли йдеться про позбавлення батьківських прав, слід розуміти, що позбавлення може стосуватись як батька, так і матері, або обох батьків. Коли ж кожна з підстав є достатньою для вирішення питань про позбавлення батьківських прав?

Позбавлення батьківських прав на підставі того, що батьки ухиляються від виконання своїх обов'язків по навчанню і вихованню дитини. Необхідна головна умова: вони ухиляються від виконання цих обов'язків систематично, тобто, незважаючи на всі заходи, попередження, продовжують не виконувати свої обов'язки. Систематично – це значить, що батьки неодноразово притягувалися до відповідальності (адміністративної, громадської), але висновків не зробили.

Адміністративна відповідальність батьків встановлена, виходячи із вимог статті 184 КпАП, невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей. Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу.

Також інформуємо про те, що:

служба у справах дітей Немовицької сільської ради знаходиться за адресою : с.Зносичі вул.Центральна,116 Сарненського району Рівненської області, адреса електронної пошти: dity_nemovychi@ukr.net, контактні номери телефонів: 0683360402 (Світлана Панасюк), 0978087986 (Альона Примак)

- поліцейська станція знаходяться за адресою: с.Немовичі вул.Островського, 15 Сарненського району Рівненської області, контактні номери телефонів: 0689645394 (Роман Шмалюх), 0661065690 (Петро Мельник).

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь