На період дії карантину Фонд соціального страхування України здійснює такі страхові виплати

Дата: 20.05.2020 09:15

Фото без описуЗ метою вжиття заходів з нейтралізації негативних наслідків поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 та підтримки економічної активності в країні, а також забезпечення ефективного використання бюджетних коштів Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» від 13.04.2020 №553-IX (далі-Закон №553).

Пунктом 5 Розділу ІІ Прикінцевих положень даного Закону передбачено, що на період дії карантину, установленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 Фонд соціального страхування України здійснює такі страхові виплати:

• допомога по тимчасовій непрацездатності;
  • допомога по вагітності та пологах;
  • щомісячні страхові виплати потерпілим від нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань та членів їх сімей;
  • витрати на лікування потерпілих від нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань;
  • витрати на протезування та придбання спеціальних засобів пересування;
  • допомога на поховання.

Виходячи з вищенаведеного, інші статутні видатки (витрати на санаторно-курортне лікування, лікарські засоби і вироби медичного призначення, додаткове харчування, постійний сторонній, спеціальний медичний догляди, побутове обслуговування, тощо) тимчасово, на період дії карантину та обмежувальних заходів, профінансовані не будуть.

З метою недопущення порушення прав потерпілих на виробництві на визначені по стану здоров’я медичну та соціальну допомогу, буде проведено нарахування видатків та відновлено виконання Фондом своїх зобов’язань після отримання коштів на зазначені цілі невідкладно.